Taktyka działania Wielkiego Geniusza z Żoliborza jest prosta albo lepiej napiszę: prostacka. Po ostatnich wyborach z całej serii uznał za stosowne załatwić in gremio wszystkie niepopularne problemy, żeby po trzech latach przy następnych wyborach ciemny lud już nic z tych problemów nie pamiętał. Proste. Program „koryto+” zadziałał wspaniale. Jeśli doda się do dzisiejszych podwyżek niedawne zniesienie ograniczeń dla parlamentarzystów w dorabianiu poza parlamentem, to „koryto+” jest doskonałe.

  Wszyscy chyba pamiętamy, jak Wielki Geniusz z Żoliborza kilka lat temu zmniejszył wynagrodzenia posłów o dwadzieścia procent i nakazał ministrom wpłacenie nagród na konto Caritas. Działo się to w czasach, w których budżet państwa miał się całkiem nieźle, natomiast w czasach największego spadku dochodów budżetu państwa politycy dostają proporcjonalnie do obecnych zarobków ogromne podwyżki. Tylko geniusz może to pojąć. Hi, hi, hi … Kilka lat temu byłem przeciwny obniżaniu wynagrodzeń posłów i zabieraniu nagród ministrom, chociaż wtedy jeszcze wierzyłem w „dobrą moc dobrej zmiany” z premier Szydło na czele. Dzisiaj nie widzę potrzeby podwyżek dla polityków, kiedy cała Polska obniża wynagrodzenia. Dzisiaj już nie muszę w nic wierzyć, bo wiem, że nie istnieje „dobra moc dobrej zmiany”, a pani Szydło okazała się tylko małym, politycznym tchórzem.

  Zwiększenie subwencji państwowych dla partii o połowę jest zagrywką bandycką. Zabetonowanie sceny politycznej na dzisiejszej płaszczyźnie parlamentarnej jest prawie pewne, co służy POPIS-owi i peerelowskim „chłoporobotnikom” z PSL oraz SLD czy Lewicy; nie wiem, jak oni dzisiaj po wszystkich metamorfozach się nazywają. Mam tylko nadzieję, że Konfederacja też coś zyska i utrzyma się w głównym nurcie tej polityki, bo jako jedyna potrafiła się zachować podczas dzisiejszych głosowań i nie poparła żadnych wydatków na polityków.

  Dzisiejsza odsłona „koryta+” jest takim symbolicznym napluciem w twarze emerytów i beneficjentów „500+”, którzy oddali głosy na Dudę. I to mi się podoba. Hi, hi, hi … Ciekaw jestem teraz wszystkich usprawiedliwień ze strony tych … oplutych twarzy.

  Piotr Tomski    

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s