Takie sprawy, jaką jest sprawa Ryszarda Czarneckiego, ośmieszają Polskę i Polaków na tak zwanej arenie międzynarodowej w sposób tragiczny. Inni zapewne też kradną i oszukują, ale przynajmniej nie używają do tego samochodów zezłomowanych jedenaście lat temu. Hi, hi, hi … Klasę trzeba mieć, Rychu.

  Na Islandii upadł kilka lat temu rząd, bo nazwisko premiera pojawiło się w sprawie „Panama Papers”. Nie było dowodów na popełnione przestępstwa, ale premier musiał odejść, chociaż za moment założył własną partię i z ogromnym poparciem obywatelskim jest posłem do tutejszego parlamentu z północnej części kraju. Tak stara się działać demokratyczne państwo prawa.

  PiS do pewnego momentu chciał zachować wizerunek partii uczciwej i karzącej za nieuczciwość. Na tej fali ukarano posłów za Madryt i też zawieszono senatora Biereckiego, który do dzisiaj jest tylko wspierany przez PiS. Niestety, od tego pewnego momentu w PiS każdy „przewał” jest możliwy i nie rodzi poważniejszych konsekwencji. Nasz chłop Rychu jest przecież pryszczem w porównaniu z wrzodem biznesów ministra Szumowskiego czy marnotrawstwem ministra Sasina przy wyborach prezydenckich. Koszty kampanii prezydenckiej zresztą należałoby policzyć w kancelarii premiera i wielu ministerstw, a przede wszystkim należałoby uwzględnić największy finansowy przekręt propagandowy w TVP.

  Użyję wiekopomnych słów Niskiego z Żoliborza: państwo prawa w Polsce to jest bajka. I dlatego, moje grzeczne dzieci, nasz równy chłop, Rychu, może spać spokojnie. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s