Nie odszedł właściwie ten koronawirus, a okazuje się teraz, że wrócił. Islandia chyba znowu się zamknie, chociaż nie wiem, czy to tylko plotki, czy rzeczywiście władze planują nowe zamknięcie. Wróciły na razie ograniczenia na stadiony piłkarskie, gdzie nie ma znowu publiczności, a od jutra mecze będą przekładane na kilka tygodni. Wróciły restrykcje do restauracji, które muszą zachować dwumetrowy odstęp między klientami albo zamknąć lokal. No i wracają maseczki. Komunikacja miejska w pierwszym rzucie wprowadza obowiązek omaseczkowania pasażerów. Zobaczymy, co będzie później.

  Wyznawcy teorii spiskowych zwani przez innych realistami ciągle podważają jakąś wyjątkową wagę koronawirusa i twierdzą, że to jest tylko ściema, która ma posłużyć do przejęcia kontroli nad ludzkością przez określone grupy ludzi i przede wszystkim ma doprowadzić do przegrupowania kapitału do tych wąskich grup. Nie wiem, w co można wierzyć, ale dotychczasowe działania władz różnych państw są co najmniej dziwne i na pewno nie zawsze służą obywatelom tych państw. Niestety. Politycy nie budzą od dawna zaufania społeczeństw, ale teraz jedynie strach powstrzymuje jeszcze ludzi przed masowymi protestami przeciw pozbawianiu ich większości dochodów i perspektyw na dochody, bo zasiłki nie są wypłacane wiecznie, natomiast zamknięte firmy nie otworzą się bez planowej i pewnej pomocy władz. Kredyty trzeba spłacać, a nowych nikt nie da wyłącznie na spłatę starych.

  I znowu pojawia się podejrzane pytanie: dlaczego wirus wrócił w środku lata? Wszelkie prognozy mówiły o jesieni i bezpiecznym lecie.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s