Pojawił się w Polsce doskonały temat zastępczy, który kolejny raz poruszył większość Polaków, chociaż nie powinien poruszyć nikogo. Konwencja stambulska nie została ratyfikowana i wdrożona do miejscowych przepisów prawa przez wiele państw. Nie ma w ogóle takiej potrzeby, bo wystarczy stosować ogólne przepisy prawa karnego i też cywilnego w różnych państwach, żeby osiągnąć cele zakładane teoretycznie w konwencji. W czym jest problem w Polsce?

  Mam wrażenie, że w Polsce chodzi wyłącznie o nową awanturę, która odwróci uwagę Polaków od istotnych problemów ekonomicznych i politycznych, a przede wszystkim pobudzi „ciemnogród” do wspierania partii rządzącej i opozycję do opluwania „ciemnogrodu”. Hi, hi, hi … Chwilowo wyczerpał się nośny temat LGBT, dlatego upatrzono sobie przebrzmiałą kwestię konwencji, żeby rządowe media mogły wykazać swoim wyznawcom wyższość moralną katolickiej Polski nad resztą bezbożnego świata.

  Rozumiem obawy milionów kobiet w Polsce, że przemoc domowa będzie traktowana przez organy państwa po macoszemu. Obawy te mają podstawy w dotychczasowym postępowaniu PiS z pedofilią w Kościele czy właśnie z „ideologią” LGBT, a przede wszystkim obawy te rodzi polska tradycja zamiatania pod dywan przemocy domowej. Wstydzić się musiała pobita kobieta, kiedy jej oprawca udawał najczęściej niewinnego. I nikt mi nie wmówi, że było inaczej, bo widziałem wyczyny moich sąsiadów z prowincjonalnych blokowisk w Polsce. Niestety.

  Problem powyższy jednak jest w pełni do rozwiązania przez polską policję, chyba że w końcu rozwiążemy polską policję i stworzymy ponownie milicję prawdziwie obywatelską. Hi, hi, hi … Obywatel obywatela ucisza najskuteczniej.  

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s