Gdyby jeszcze kilka dni temu ktoś mi powiedział, że Polska będzie miała opinię bardziej skorumpowanego kraju niż Ukraina, to uśmiałbym się do łez. No a teraz śmieję się do łez, bo wyszło na to, że nawet polska prokuratura tak uważa. Hi, hi, hi…

  Pan Sławek od zegarków nie należy do mojej bajki. Nie współczuję mu z powodu jego trzymiesięcznego aresztowania. Uważam nawet, że powinien trafić do aresztu wcześniej z innych powodów, o których sam mówił na towarzyskich spotkaniach w studiu nagrań w dziupli sowy. Hi, hi, hi … Ale! Zatrzymywanie pana Sławka w związku z aferą korupcyjną na Ukrainie jest dla mnie nie do przyjęcia. Międzynarodowa współpraca w tej sprawie jest też nie do przyjęcia, zwłaszcza że Ukraińcy pracują w sposób znacznie odbiegający od tak zwanego państwa prawa i od dawna budują swoją „praworządność” na wrogości do Polaków. Tak. Polacy stali się pokazowymi ofiarami i sami formalnie do tego dążą. Wyjdzie dalej na to, że Ukraina byłaby państwem dobrobytu, gdyby nie rozkradali jej niedobrzy Polacy.

  Na sprawę nakłada się polityka polska i ukraińska, a pamiętać należy, że na Ukrainie nastąpiła zmiana władz, po której pan Sławek robotę stracił i chyba musiał wyjechać. Polityka nie nadaje wiarygodności tego typu sprawom, zwłaszcza że ukraińscy politycy żyją według innych standardów niż nawet polscy politycy; na Ukrainie przeciwników politycznych po prostu wsadza się do więzienia. Czy Polska idzie w tym kierunku? Czy teraz Niski z Żoliborza krzyknie znowu na jakimś wiecu: chwała Ukrainie?

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s