Decyzja o fuzji polskich firm paliwowych jest, moim zdaniem, jednym z największych przekrętów po upadku peerelu. Miałem nadzieję, że dobijanie polskiego przemysłu już się zakończyło, ale to były tylko złudzenia. W białych rękawiczkach unijnych polskie białe kołnierzyki znowu zarobić chcą miliardy kosztem dobra wspólnego i wyprzedaży polskich dóbr zagranicznym „inwestorom”.

  Połączenie firm z większościowym udziałem państwa odbywało się pod hasłem nadania temu połączonemu tworowi siły i mocy wielkiego kapitału. Państwo polskie jednak musi wpuścić przy tym połączeniu obcy kapitał do rafinerii gdańskiej, w której utraci większościowy pakiet kontrolny, i musi sprzedać trzysta stacji benzynowych Lotosu. Aha! Państwowe firmy tracą wyłączność na handel paliwami lotniczymi w Polsce, co w kontekście planów budowy super lotniska jest co najmniej dziwne, zwłaszcza że państwo ma podobno wybudować terminal do przyjmowania paliwa lotniczego w porcie w Szczecinie i oddać go w użytkowanie zagranicznemu „inwestorowi”. Dziwne. Hi, hi, hi … Śmierdzi na kilometry.

  Przypomina mi się historia z początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to dzisiejszy prezes NBP był ministrem od wydawania koncesji na międzynarodowy obrót paliwami w Polsce. Pan Adaś tak myślał, że wymyślił numer życia. Chamski to był numer z tą koncesją, ale przecież nic się nie stało. Pan przecież nie wiedział, że oddał komuś miliardy nowych złotych w perspektywie wielu lat. No i to nie on był winien. Dzisiaj to nie on odpowiada za wypłacanie dwom paniom razem około stu tysięcy złotych miesięcznie z banku, który należy do Polaków. Kabaret to jest, bo i uroda tych pań jest kabaretowa. Hi, hi, hi …

  Problem jest bardzo poważny, a zajmują się nim jedynie politycy Konfederacji, Polacy natomiast chyba doznali zbiorowej zapaści i stracili rozum. Skoro przez tyle lat utrzymaliśmy silne firmy paliwowe w ręku polskim, to po co to niszczyć?

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s