Robi się dla mnie groźnie, bo zaczynam znowu zgadzać się ze starymi Żydami. Hi, hi, hi … Wysłuchałem dzisiaj wywodów Śpiewaka seniora i, niestety, jego wnioski w kwestii obyczajowej religii katolickiej w Polsce oraz budowy muzeum disco polo uznałem za porażająco prawdziwe.

  Mogę się nie zgadzać z wyżej wymienionym w wielu sprawach, ale co do konieczności edukowania tych Polaków, którzy słuchają disco polo, muszę się zgodzić. No właśnie. Nie chodzi na pewno w tej edukacji o tworzenie klasy disco polo w jakiejś szkole średniej, na co wpadli geniusze z PiS; chodzi o ogólną edukację i jej efekty kulturowe. Kształcenie nie może być ograniczone do jego walorów utylitarnych, bo Polacy wrócą wkrótce do mieszkania w jaskiniach, oczywiście, tańcząc wieczorami w rytmie disco polo wokół ognisk rozpalonych przed tymi jaskiniami.

  Złośliwe przejaskrawianie problemu polskiego „ciemnogrodu” jest przykre, ale słuchaczom disco polo naprawdę trzeba pomóc. Hi, hi, hi … Nie mam pojęcia, jak można im pomóc, ale utwierdzanie ich w przekonaniu, że ich upodobania muzyczne są normalne, jest zbrodnią przeciwko narodowi polskiemu. Hi, hi, hi … Na tę zbrodniczą działalność Polacy właśnie wydają dodatkowe dwa miliardy złotych za pośrednictwem TVP.

  Muszę znowu zgodzić się ze wspomnianym seniorem Śpiewakiem i zaproponować czytanie książek zamiast słuchania disco polo. Wiem, że na początku to będzie bolało, ale w dalszej perspektywie to otworzy tak zwane horyzonty i … znowu będzie bolało, bo poznanie takiego siebie boli. Hi, hi, hi … W bólach jednak rodzą się wielkie wartości.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s