Tak rządzi w USA Trump, że zamiast muru z Meksykiem doprowadził do tego, że Meksyk zamknął granicę przed Amerykanami. Hi, hi, hi … Efekt jest niby ten sam: zamknięta granica.

  Różne katastroficzne wizje literackie czy filmowe dotyczyły upadku USA, ale trudno było w to uwierzyć, zwłaszcza że Amerykanie panowali nad światem ekonomicznie, technologicznie i też militarnie. Dalej jest trudno w to uwierzyć, chociaż upadek USA właśnie się odbywa, bo Amerykanie nie zauważyli, że świat zmienia się szybciej, niż oni by tych zmian chcieli. Pieniądze mogą sobie kreować już wszyscy, technologie szybciej się rozwijają poza Ameryką, a nowoczesne armie mogą sobie powalczyć na różne sposoby i wcale nie muszą wygrywać Amerykanie.

  Zamknięcie granicy z USA przez Meksyk jest bardzo symboliczne. Mam nadzieję, że ten symbol obudzi cały cywilizowany świat i sprzeciw wobec polityki amerykańskiej stanie się powszechny. Nie zasługuje na szacunek i uznanie państwo, które w ogóle nie dba o swoich obywateli, a takim państwem stały się Stany Zjednoczone za Trumpa.

  Wobec powyższego chciałbym teraz się dowiedzieć od pana prezydenta Dudy, czy nie powinien przebywać w kwarantannie w związku z jego zbędną wizytą w USA? Czy nie powoduje zagrożenia dla przychodzących na jego wyborcze wiece? Wystąpienia prezydenta są bardzo emocjonalne i zasięg rozsiewania przez niego patogenów jest duży. Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s