Wczoraj głosowałem na Krzysztofa Bosaka. Dzisiaj dla mnie jest już po wyborach, bo teraz mogę tylko wybierać między dżumą a cholerą, co tak naprawdę nie jest już wyborem, a jest poddaniem się złu w każdym przypadku.

  Postawa polityków Konfederacji bardzo mi odpowiada. Oficjalnie nie będzie poparcia dla żadnego z kandydatów w drugiej turze wyborów, a wyborcy mają podjąć decyzję zgodną z własnym sumieniem. No i ja podjąłem taką decyzję i zagłosuję za ogromnym złem w postaci Rafała Trzaskowskiego, żeby ogromne zło w postaci Jarosława Kaczyńskiego pozbawić części władzy. Podstawowym powodem mojego wyboru jest właśnie pozbawienie PiS pełnej władzy. Prezydent z konkurencyjnej bandy może wiele złych przedsięwzięć pisowców po prostu zablokować w fazie ustawodawczej i właśnie Trzaskowski mógłby to robić.

  Drugim bardzo ważnym dla mnie powodem jest niespełnienie wielu obietnic przez Dudę z Kaczyńskim i cały PiS, co dotyka mnie osobiście, bo z powodu tych obietnic na nich głosowałem w 2015 roku. Nie ma nic gorszego od zawiedzionych oczekiwań.

  Trzecim powodem mojej decyzji jest obecny stan organów ścigania z prokuraturą na czele i stan sądownictwa podzielonego na „kasty”, koterie i szaloną administrację sądów wszystkich szczebli. Reformy PiS dotyczyły tylko spraw personalnych, czego symbolem stał się tymczasowy Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego – naćpany gej w pidżamie. Nie ma nic gorszego od zawiedzionych oczekiwań.

  Nie chcę mnożyć powodów mojej decyzji i nie chcę nikogo przekonywać do jakiegokolwiek głosowania. Polska jest w trudnym momencie i potrzebne są racjonalne decyzje polityczne.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s