Świat jeszcze nie pozbierał się po pierwszym uderzeniu koronawirusa, a idzie już następny cios, do którego nikt nie zamierza się przygotowywać, bo chyba dzisiaj zbyt dużo ludzi wierzy w to, że cała pandemia była wielką ściemą. W każdym razie w skali świata padają teraz nowe rekordy dziennych zakażeń i w „odpowiedzi” większość państw zdejmuje ograniczenia epidemiologiczne.

  Zamknięcie na dwa czy trzy miesiące dużej części gospodarki światowej spowodowało spustoszenie największe od stu lat i nikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie dalej już po wspomnianym pierwszym uderzeniu koronawirusa w ludzkość. Ponowne zamykanie różnych firm pod wpływem zagrożenia epidemiologicznego chyba już nie jest możliwe. Mam nadzieję, że znajdą się mądrzy ludzie blisko władz najpoważniejszych państw i podejmą odpowiednie kroki, po których w przewidywalnej przyszłości życie większości ludzi wróci na normalne tory, natomiast osoby zagrożone śmiercią z powodu koronawirusa zostaną odpowiednio zabezpieczone.

  Mądrzy ludzie powinni też usystematyzować wiedzę o koronawirusie i ostatecznie ustalić wszystkie właściwe metody zapobiegania zakażeniom, a przede wszystkim jasno opisać wszystkie dotychczasowe błędy w tym zapobieganiu. Chaos informacyjny jest największym zagrożeniem i przyczyną wielu zbędnych problemów, po których ludzie stracili ostatecznie zaufanie do polityków, do mediów i wzajemnie do siebie. Przy takim poziomie braku zaufania niedługo nie będziemy mogli funkcjonować jako zbiorowość albo w końcu zaczniemy do siebie strzelać za zły uśmiech.  

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s