Wyjazd prezydenta Dudy do Stanów tuż przed wyborami jest nieczystą zagrywką, która ma zmienić przebieg kampanii, a przede wszystkim wzmocnić kandydata Dudę. Powstaje tylko zasadnicze pytanie: dlaczego Trump tak bezczelnie wspomaga Dudę?

  Na pewno nie chodzi o miłość tych dwóch panów, chociaż dzisiaj w tym zgniłym świecie polityki wszystko jest możliwe. Hi, hi, hi … Na pewno nie chodzi o wspaniały i wielki sojusz międzypaństwowy, bo w te opowieści chyba już nikt poważny nie wierzy. Chodzi zatem o pieniądze dla różnych ludzi pozyskiwane dzięki temu, że w Polsce rządzi PiS z marionetkowym prezydentem, który bez pomocy może teraz przerżnąć wybory. Pieniądze już wydane nie mają większego znaczenia, dlatego domyślam się, że chodzi o pieniądze, które Polska dopiero wyda w różnych formach przy udziale pana Dudy i partii rządzącej.

  Myślę teraz o prawdopodobieństwie dziewięćdziesięciodziewięcioprocentowym, że chodzi o roszczenia środowisk żydowskich w USA, na których Trump ze swoją rodziną chce dobrze zarobić. Przykra to jest sprawa, ale tak właśnie prymitywnie wygląda sytuacja. PiS przygotowuje ustawę „reprywatyzacyjną” i zaraz po wyborach problem roszczeń będzie rozwiązywany. Trump po prostu dba o własny interes, a sojusze, przyjaźnie czy bezpieczeństwo międzynarodowe w zaistniałej sytuacji można pomiędzy bajki włożyć.

  Sprawa stała się oczywista. Od wczoraj prezydent Duda postawił w kampanii na politykę zagraniczną, chociaż wcześniej rzadko o niej wspominał, natomiast nawet sztandarowe tematy LGBT czy wartość społecznych programów PiS przesunął na plan dalszy. Cud kolejny. Duda pokochał gejów, bo jedzie do Trump’a. No właśnie. Hi, hi, hi … Może z miłością tych dwóch dziwnych panów coś jednak jest na rzeczy?

  Przed Polakami pojawia się jasny wybór, w którym muszą się zdecydować na kierunek podporządkowania: USA czy Unia Europejska? Pogodzić tych dwóch kierunków długo się nie da, chyba że Trump przegra w Stanach jesienią, a Duda wcześniej przegra wybory w Polsce. Nie będzie wtedy wyboru przed Polakami i z podkulonym ogonem wrócą w unijne rewiry.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s