Nie należę i nigdy nie należałem do żadnej organizacji politycznej czy czegoś do takiej organizacji podobnego. Mam nadzieję, że również nigdy nie przystanę do takiej zbiorowości ludzkiej. Hi, hi, hi … Mogę się tylko przyznać do symbolicznego wsparcia finansowego dla Marszu Niepodległości w ubiegłych latach, kiedy jeszcze różaniec nie był tam najważniejszy.

  W Polsce doszło do dziwnego podziału politycznego, który wyklucza wielu ludzi z możliwości identyfikowania się z jakąkolwiek partią. Generalny podział na prawicę i lewicę w polityce jest już od dawna sztuczny, ale w Polsce jest przede wszystkim anachroniczny do bólu i odstający od cywilizowanego świata, gdzie religia nie jest mieszana z polityką, a sprawy obyczajowe dzieją się obok polityki. No właśnie. Co w Polsce ma zrobić lewak, który czuje niechęć do homoseksualistów i jest praktykującym katolikiem? Co może czuć w Polsce prawak, który jest ateista i szanuje homoseksualistów? Kosmos.

  Pocieszam się jeszcze moim wyborem mniejszego zła w postaci Konfederacji, bo tam są ludzie o bardzo różnych poglądach, którzy w zasadzie łączą się wokół jednego celu: polskiego interesu narodowego. Chcę bardzo wierzyć w powyższe stwierdzenie, ale końcówka kampanii wyborczej zaczyna mnie … mniej pocieszać w moim wyborze mniejszego zła. Hi, hi, hi … Zawsze powtarzałem, że ubolewam nad brakiem ONR w Konfederacji, a wkrótce zostanę chyba pełnym sympatykiem tej pozaparlamentarnej organizacji politycznej, co definitywnie zwolni mnie z udziału w wyborach. Hi, hi, hi …

  Mam nadzieję, że już niedługo powstanie w Polsce nowoczesna prawica, której nie będziemy się wstydzić na świecie. Mieliśmy takiego nowoczesnego polityka sto lat temu, który dosłownie zaskoczył świat swoją wiedzą, umiejętnościami i postawą. Niestety, Polacy wtedy nie dorośli jeszcze do narodowej myśli w polityce, a dzisiaj narodowa myśl w polityce polskiej nie potrafi dorosnąć do współczesnego otoczenia.

  Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s