Jeśli ktokolwiek używa pojęć, które prowokują miliony ludzi do negatywnej reakcji, to ma chyba jakiś cel w takiej wypowiedzi. No, chyba że jest ten ktoś idiotą albo jest pijany. W każdym razie w przypadku wypowiedzi premiera Morawieckiego wszystkie opcje uważam za dopuszczalne. Hi, hi, hi …

  Ten nowy porządek świata może polegać na „zapierd…u” większości Polaków za miskę ryżu i zarabianiu przez funkcjonariuszy PiS oraz ich otoczenie milionów złotych dzięki dostępowi do publicznej kasy. Tak. Taki mamy nowy porządek świata w Polsce. Takie mamy nowe elity finansowe w Polsce, o których stworzeniu mówił Wielki Strateg z Żoliborza.

  Dzisiejsze głosowanie nad votum zaufania dla rządu Morawieckiego jest kolejnym elementem zbioru niepotrzebnych działań partii rządzącej, za które płaci całe społeczeństwo. Po co Sejm traci czas na działania, których skutek jest wiadomy? Podobnie jest z opozycją, która w Sejmie próbuje odwoływać ministrów, znając doskonale sejmową arytmetykę. Może należałoby w tym nowym porządku świata wprowadzić bezpośrednią odpowiedzialność finansową polityków za zbędne działania?

  Mam nadzieję, że historia lubi się powtarzać. Trzy lata temu premier Szydło rano wygrała głosowanie w sprawie votum nieufności z wniosku opozycji, a wieczorem została zdymisjonowana. Teraz premier wygrał swoje votum zaufania na życzenie prezydenta, ale za chwilę może rozpadnie się koalicja „zjednoczonej prawicy” i premier będzie zmuszony do dymisji.

  Nowy porządek świata po epidemii jest niesamowitym zjawiskiem i każdy, kto chce głosować teraz na Dudę, powinien o tym nowym porządku świata pamiętać. Pojawiło mi się przy wypowiedzi premiera tylko jedno pytanie związane z literackimi fantazjami: czy przy masowym spalaniu ciał Polaków przygotowali się już na odzyskiwanie z kominów fosforu? Hi, hi, hi …

  Piotr Tomski

2 uwagi do wpisu “Nowy porządek świata z Morawieckim

  1. To prawda, dziwne to było.
    Ale w tym nowym p.ś. tkwimy już od dawna, od kiedy pojawiło się pojęcie zrównoważonego rozwoju.
    Ale i tak nie zagłosuję na czajkę, czy niedoszłego kaznodzieję, bo jawnych wrogów Polski nie będę popierać.
    Pozdrawiam 😀

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s