Decyzja Platformy Obywatelskiej o wystawieniu nowego kandydata w osobie Rafała Trzaskowskiego jest krzykiem rozpaczy partii jeszcze niedawno rządzącej. No cóż! Zakładam, że może w drugiej turze wyborów prezydenckich będę musiał głosować na tego pana. Tfu! Hi, hi, hi … Z zaciśniętymi zębami, z drżącymi dłoniami i z rozkołatanym sercem oddam głos na każdego, kto nie jest Andrzejem Dudą.

Ideowość kandydata Trzaskowskiego jest bez wątpienia zerowa, tyle że ideowość pozostałych kandydatów jest na poziomie podobnym, może wyjąwszy kandydata Bosaka z jego narodowym zacięciem. Wobec powyższego będzie się liczyła wyłącznie kreacja medialna kandydata, a to z kolei stawia kandydata Trzaskowskiego bez wątpienia w czołówce wyścigu. Trzaskowski już w wyborach warszawskich pokazał, jak potrafi w mediach zamieszać. Moim zdaniem, pozostali kandydaci już mogą się bać.

Jest jednak jeszcze druga możliwość w związku z upadkiem notowań pani Kidawy-Błońskiej, którą musimy brać pod uwagę. Myślę mianowicie o trwałym rozproszeniu elektoratu KO na kandydata Hołownię i kandydata Kosiniaka-Kamysza. W takiej sytuacji i Salomon z pustego nie naleje. Będzie koniec kandydata Trzaskowskiego. Zobaczymy.

Mam też małą nadzieję w nowym układzie na zjednoczenie całej opozycji wokół jednego, najsilniejszego kandydata, którym może zostać już niedługo śliczny Rafał. Po co czekać na drugą turę, kiedy można wypunktować Dudę w pierwszej.

Przykro mi jest tylko z jednego powodu: Pan Trzaskowski mnie zablokował na Twitterze, chociaż nie wymieniliśmy ze sobą ani jednego zdania. Hi, hi, hi … Jeśli tak się traktuje ludzi o innych przekonaniach politycznych, to niczego dobrego to nie wróży. Rozumiem blokadę mojej skromnej osoby przez posła Tarczyńskiego, po którym niczego mądrego się nie spodziewam, ale unikanie sporów przez wydawałoby się otwartych i rozsądnych ludzi typu Radosław Sikorski czy Tomasz Lis jest dziwne. Hi, hi, hi … No właśnie. Rozsądnych? Otwartych?

Piotr Tomski

7 uwag do wpisu “Rafał i co dalej

  1. Niestety. Wybór między dżumą a cholerą. Prezydent Duda mnie oszukał, natomiast kandydat Trzaskowski jest obiektem ataków, które nie są sprawdzone. Mogę Ci podać na przykład kontakt do Joli Rosiek, którą obserwuję na Twitterze. Uwierzysz? Prezydent Duda jako wspaniały kochanek.

   Polubienie

   1. Oh, przestań..! 😉 To znana śpiewka. Ale chyba masz świadomość, że liczy się coś innego. Za Czajkowskiego nie dam złamanego grosza, a Polska warta jest sprawdzonego polityka, nie marnotrawcę i wciągacza noskiem.
    Przy okazji – wielbiony przez naród Józef Piłsudski – wiesz, ile miał grzeszków na sumieniu? 🙂

    Polubione przez 1 osoba

   2. No właśnie. Dlatego dla mnie Piłsudski jest jednym z najgorszych Polaków. Plotki na temat polityków nie mogą determinować oceny, a tylko plotką jest problem narkotyków u Trzaskowskiego i związek Dudy ze wspomnianą kobietą też jest plotką. I tyle. Dla mnie Duda się nie sprawdził i kłamał.

    Polubione przez 1 osoba

   3. Zobaczymy, co będzie, nie ma co się spierać, który gorszy, czy lepszy, każdy z nich ma coś za uszami 😉 Mnie nie odpowiada pan Czajkowski, ale to nie znaczy, że zagłosuję na obecnego prezydenta.

    Polubione przez 1 osoba

   4. I jeszcze coś mi się przypomniało – Czajkowski ma komusze korzenie, jego matka była TW o pseudo Justyna, donosiła na artystów, muzyków, pisarzy (np. Tyrmanda, Matuszkiewicza), Nie wiem, jak daleko padło jabłko od jabłoni, mam w związku z tym ograniczone zaufanie, dlatego takich ludzi nie powinno się dopuszczać do znaczących stanowisk, to niestety, efekt braku lustracji i grubej krechy. Jak widzisz, temat rzeka…

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s