Dziwię się ludziom, którzy zatrudniają zdrajców. Aha, najpierw muszę zdefiniować pojęcie: zdrajca. Otóż zdrajca, moim zdaniem, to jest osoba należąca do jakiejś grupy, która potajemnie zacznie działać przeciwko tej grupie i przejdzie de facto do innej – najczęściej wrogiej grupy. Prosta to jest definicja. Zdrajcy po prostu zdradzają i chyba nigdy nie można mieć pewności, czy zdradzają raz, dwa razy czy może częściej. Hi, hi, hi …

Wielki Strateg z Żoliborza uwielbia zdrajców. Jeśli przyjrzeć się bliżej różnym osobom w otoczeniu posła Kaczyńskiego, to zobaczymy wielu zdrajców. Duda zdradził ziobrystów. Morawiecki zdradził platformersów. Gowin zdradził platformersów. Ziobro zdradził pisowców. Sam poseł Kaczyński zdradził kiedyś Wałęsę. Hi, hi, hi … Dlatego chyba padło na pana Zaradkiewicza przy wyborze tymczasowego prezesa Sądu Najwyższego. Zaradkiewicz zdradził demonstracyjnie stary skład Trybunału Konstytucyjnego i szybko rozpoczął służbę u nowych panów.

Wielki Geniusz z Żoliborza jednak nie bierze pod uwagę wielokrotności zdrady i zakłada, że zdrajcy będą mu wiernie służyć. Naiwne założenie! Pan Zaradkiewicz za odpowiednie stanowisko w europejskim wymiarze sprawiedliwości zapewne w pięć minut zmieniłby front wobec PiS i nie wiadomo zresztą, czy za chwilę tego nie zrobi. Temporalny charakter obecnej funkcji pana Zaradkiewicza na pewno nie zaspokaja jego ambicji i może jedynie podrażnić jego ego, które nie zniesie właściwego wyboru Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.

Słyszałem nawet o ginących aktach w Sądzie Najwyższym, co podobno w jakiś dziwny sposób dotknęło pana Zaradkiewicza. Byłem kiedyś świadkiem wynoszenia sądowych akt przez sędziego z sądu powszechnego, żeby „zająć się nimi” poza sądem, nie zaskoczy zatem mnie nic, co mogą zrobić obecnie ludzie związani z sądami po obu stronach sporu, ale jedno jest pewne: zwykły obywatel nie ma tam czego szukać.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s