Poseł Gowin musi chyba podjąć ostateczną decyzję, po której stronie politycznej mocy stoi. Wiem, że poseł Gowin kocha tę niepewność, ale już dłużej się nie da przekonywać Polaków do „dziewictwa po ostrym seksie przed kamerami porno filmowców”. Hi, hi, hi …

Długo nie doceniałem pragmatyzmu Polaków, ale udowodniły mi moją pomyłkę polityczną wyniki ostatnich wyborów do parlamentu. Polacy zagłosowali na PiS, bo PiS im cokolwiek dawał, natomiast inne rządy głównie obiecywały i zmieniały obietnice po wyborczych zwycięstwach. W praktyce zatem PiS jest o wiele lepszy od innych. Możemy sobie dorabiać ideały do tłumaczenia poparcia dla PiS, ale chyba nie ma tu znaczenia nic innego – nawet komentarze Wielkiego Stratega z Żoliborza o łączeniu pojęć Polska i Kościół. Pragmatyzm. Pięćset plus i trzynaste emerytury.

Wobec powyższego wszyscy politycy opozycji są na pozycjach przegranych. Niestety, zagrożenia związane z epidemią tylko wzmacniają myślenie Polaków o „dawaniu” przez pisowski rząd, bo przecież inni tylko obiecują. Doświadczenia z ostatnich trzydziestu lat robią w tym przypadku swoje. Opozycja przegra teraz wybory prezydenckie, chyba że PiS się rozpadnie pod wpływem wewnętrznych problemów poruszonych na wstępie w związku z „dziewictwem” posła Gowina. No właśnie. Ile jeszcze takich „dziewic” biega po korytarzach sejmowych? Hi, hi, hi …

Jest jeszcze drugi powód, który może PiS pozbawić władzy. Czas. Upływający czas trwania epidemii. Najpierw PiS przegra ewentualne, odłożone wybory prezydenckie, a później przegra wybory do parlamentu. Czas pokaże bowiem Polakom, że „dawanie” to są tak naprawdę ochłapy z pańskiego stołu, a niekompetencja polityków PiS zablokowała prawdziwą walkę z ekonomicznymi skutkami epidemii.

A może tym razem nie doceniam naiwności Polaków? Hi, hi, hi … PiS będzie wtedy rządził do końca świata i jeden dzień dłużej.

Piotr Tomski

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s