Wprowadzenie zakazu odwiedzania grobów bliskich w czasie Świąt Wielkanocy było bolesnym doświadczeniem dla Polaków. Polacy bardzo dbają o pamięć o przodkach, a groby są elementem podstawowym tej pamięci. Nie dziwię się w sumie, że wielu Polaków złamało ten zakaz.

Zszokowało mnie jednak to, że zakaz złamał Wielki Geniusz z Żoliborza. Jestem przekonany, że najpierw moczył swoje brudne paluszki w skonstruowaniu tego absurdalnego przepisu prawa, a potem go złamał, bo przecież „państwo prawa w Polsce, to jest bajka”. Miliony Polaków uważa również, że państwo prawa w Polsce, to jest bajka, ale te miliony Polaków nie mają wpływu na tworzenie tej bajki od początku istnienia tak zwanej „czeciej erpe”. Niestety. To Wielki Bajkopisarz z Żoliborza ponosi pełną odpowiedzialność za tę polską bajkę o państwie prawa.

Dzisiaj chciałbym tylko dowiedzieć się, kto zarządza osobiście cmentarzem na Powązkach? Ten prywatny folwark z wahadłową boczną bramą powinien przejść w zarządzanie normalnego człowiek, to jest po pierwsze, a jeszcze jest po drugie – należy pozbawić polityków wszystkich szczebli wpływu na administrację cmentarzy. Aha, po trzecie jest, cmentarze i inne miejsca pochówku należące do Kościoła katolickiego należy znacjonalizować. Śmierć nie powinna mieć barw partyjnych ani religijnych.

I tak w duch świątecznym Polacy muszą znowu się podzielić, bo Wielki Strateg z Żoliborza musiał pokazać swoją wyższość nad resztą maluczkich.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s