Mamy o jednego wicepremiera mniej i dalej nic się nie zmieniło. Sytuacja w Sejmie dzisiaj od rana była dynamiczna, ale przed wieczorem wszystko siadło na swoje stare miejsca. I tylko Wielki Strateg z Żoliborza był bardziej … napięty. Hi, hi, hi …

Cały dzień posłowie walczą dosłownie o prezydenckie wybory, ich formę i termin. Polska gospodarka ugina się pod ograniczeniami epidemiologicznymi, a posłowie biją polityczna pianę i są z siebie bardzo zadowoleni, bo po chwilowych zawirowaniach partia rządząca odzyskała realna większość w Sejmie. Nie mówią posłowie o potrzebach obywateli, którzy masowo tracą dochody. Nie mówią o służbie zdrowia, która pracuje bez odpowiednich zabezpieczeń i bez odpowiednich wynagrodzeń dla pracowników z pierwszej linii. Nie! Najważniejszym problemem dzisiaj są znowu wybory.

Mam nadzieję, że Polacy już mają tego dość i najbliższe wybory prezydenckie rozpoczną koniec „dobrej zmiany” PiS. Nie znam dokładnych i rzetelnych sondaży wyborczych, dlatego nie wiem też, jakie będzie ostateczne stanowisko PiS w sprawie terminu wyborów. Jest bardzo prawdopodobne, że wywołany chaos ma spowodować ostateczne przesunięcie urzędowania prezydenta Dudy o kilka miesięcy albo lat, żeby PiS spokojnie „ogarnął” resztę kasy ze spółek państwowych i z pomocy w „tarczy antykryzysowej”, a następnie przeszedł spokojnie do opozycji. Na tle zubożałego dzisiaj społeczeństwa zyski dla tysięcy „znajomych królika” są szansą na uzyskanie ogromnej przewagi nad reszta Polaków.

PiS nie będzie już robił żadnych reform i wszystkie potrzebne ustawy ma już dzisiaj. Prezydent nie jest Wielkiemu Strategowi z Żoliborza do niczego potrzebny, a prezydent z opozycji idealnie usprawiedliwi niemoc partii rządzącej.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s