Dobrze zorganizowane głosowanie korespondencyjne jest rewelacyjnym pomysłem. Współczesne technologie pozwalają na takie metody zabezpieczeń, że nikomu nie opłacałoby się fałszować wyników, a zresztą każda próba mogłaby zostawiać ewidentny ślad i powodować konieczność ponownego oddania głosu, natomiast wyniki ostateczne byłyby akceptowane po usunięciu wszystkich podejrzeń. Wybory mogłyby trwać miesiąc, ale doszlibyśmy zawsze do rozstrzygnięcia bliskiego ideału.

Kluczowe są dwa słowa: dobrze zorganizowane. Czy można podejrzewać partię rządzącą, że cokolwiek dobrze zorganizuje? Nigdy! Hi, hi, hi … Sztandarowy program „500+” runął im w ciągu trzech lat i teraz rodzi się w Polsce coraz mniej dzieci z roku na rok. Partia nie reaguje i większość pieniędzy nie spełnia swojej roli, bo na walkę z ubóstwem wystarczyłoby wydać jedną trzecią tych pieniędzy z lepszym skutkiem.

Wielki Strateg z Żoliborza po prostu realizuje genialny pomysł wyborczy i ma wszystkich tam, gdzie kończy się proces trawienny w jego organizmie. Podstawowym celem tego geniusza jest zajęcie wszystkich problemem wyborów, żeby nie zajmowali się niekompetencją rządzących i „odpowiednim” zagospodarowaniem przez rządzących oraz ich przybocznych wszystkich środków z „tarczy antykryzysowej”. Celem drugorzędnym jest ewentualne osadzenie na stanowisku prezydenta swojego „chłopca na posyłki”, bo wprawdzie nie jest już potrzebny do podpisywania ustaw, ale awaryjnie może się przydać w rządzeniu przez najbliższe trzy lata, a na pewno będzie bardzo użyteczny, kiedy za trzy lata władza trafi w ręce opozycji i trzeba będzie utrudniać tej władzy każdy krok prawodawczy.

Nie łudźcie się Polacy, że chodzi o coś dobrego posłowi Kaczyńskiemu. Przypomnijcie sobie jego dochodzenie do prawdy o katastrofie smoleńskiej, jego konieczność ujawnienia aneksu do raportu z likwidacji WSI czy promowanie doradcy Tuska – młodego Morawieckiego ze służbowego banku zamiast lojalnej premier Szydło.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s