Rząd zapewniał Polaków, że jest perfekcyjnie przygotowany do pandemii, a nagle okazało się po pojawieniu się tysiąca pierwszych chorych w Polsce, iż niezbędne jest zaopatrzenie w różne środki w Chinach. Nie było przygotowania? Czy zaopatrzenie jest niepotrzebne? Wypadałoby usłyszeć jakieś racjonalne wyjaśnienie tego dysonansu.

Informacje udzielane przez rząd polski w związku z pandemią od początku są grą propagandową, która ma zapewnić poparcie społeczne dla partii rządzącej i urzędującego prezydenta. Partia była przekonana i chyba się z tym pogodziła, że prezydent Duda przegra wybory. Pandemia jednak dała niebywałą okazję do zmiany sytuacji prezydenta, który może wykreować się szybko na męża stanu i najlepszego opiekuna narodu. Kreacja nie może trwać zbyt długo, bo czas ją zweryfikuje, dlatego wybory muszą odbyć się w maju, a po maju nastąpi „choćby potop”.

Śmieszne są gospodarskie wizyty prezydenta. Śmieszna była propagandowa akcja z rozmową z prezydentem Chin, po czym otworzył się most powietrzny między Polską a Chinami, którym lecą setki ton niezbędnych artykułów ochronnych dla medyków polskich. Nieważne jest to, że wizyty prezydenta tylko utrudniają pracę w wizytowanych miejscach i narażają uczestników tych spotkań na zarażenie wirusem. Nieważne jest też to, że zaopatrzenie z Chin jest po prostu normalnym biznesem, na którym Chińczycy z wielką chęcią i z wielkim zadowoleniem zarabiają, a Polacy naprawdę nie mają innego wyjścia, bo zaniedbali w tym względzie współpracę z Unią Europejską.

Najlepiej będzie, kiedy pan prezydent Duda przeniesie się na stałe do Częstochowy i będzie nieustannie modlił się za naród w czasach pandemii. Jeśli nawet modlitwy nie pomogą, to przynajmniej mniejsze będzie zagrożenie dla prezydenckiego otoczenia i szkody dla ewentualnych uczestników szerszych spotkań z prezydentem. Aha! I koszty propagandy spadną i przeniosą się głównie do mediów ojca dyrektora Rydzyka, którym dwa miliardy złotych dotacji nie były potrzebne do przetrwania. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s