Posiedzenie Sejmu bez posłów jednak się nie odbędzie w celu bezpośredniego złamania regulaminu, ale odbędzie się w celu złamania konstytucji po zmianie tego regulaminu. Hi, hi, hi … Co to jest obecność, każdy widzi. Hi, hi, hi …

Pogarda dla prawa we współczesnej, polskiej polityce staje się powszechną normą. Nie jestem tym zaskoczony, ale nie wiem w takim razie, na co w państwie zarządzanym przez PiS może jeszcze liczyć szary obywatel? Wszyscy zdają sobie sprawę z łamania konstytucji w Sejmie, tyle że dla sejmowej większości wspieranej przez opozycję z peerelowskiej przeszłości stan „niezwyczajny” pozwala na łamanie najważniejszego aktu prawnego w państwie, który właśnie był uchwalony po to, żeby chronić obywateli w każdej, najbardziej ekstremalnej sytuacji?

Nie zobaczymy zapewne dokładnie twarzy naszych tchórzliwych przedstawicieli w Sejmie i będziemy musieli podjąć pewien wysiłek, żeby dowiedzieć się, kto ma odwagę pełnić swoje obowiązki. Wiem już, że nie będzie w sejmie Korwina, bo sam napisał o tym na Twitterze. Niestety, to musi być ostatnia kadencja tego pana, jeśli wyżej ceni swoje lęki. Przykra to jest sprawa, ale jedynie choroba lub nie dająca się zweryfikować potrzeba kwarantanny mogą usprawiedliwiać nieobecność w takiej sytuacji. Niestety.

W zaistniałej sytuacji mam tylko nadzieję, że wszelkie prawo uchwalone drogą niekonstytucyjną przyniesie w polskich sądach ogromne odszkodowania dla obywateli krzywdzonych przez rząd i inne organy państwa pisowskiego. Mam nadzieję również, że po zakończeniu tego pandemicznego szaleństwa ktoś rozliczy to bezprawie.

Piotr Tomski

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s