Decyzja o zmianie przepisów pozwoli na obrady Sejmu bez posłów i bez budynku. Jesteśmy już w krainie absurdu, gdzie wszystko da się uzasadnić. Rozumiem zagrożenia, ale w przypadku kilkuset posłów i pracowników kancelarii niezbędnych do podjęcia jakichś czynności można wprowadzić ścisłą kwarantannę, przebadać ich i bez kontaktu za światem zewnętrznym wpuścić na salę obrad sejmu. Społeczeństwo po coś wybierało tych ludzi, dlatego dziesięć dni w kwarantannie i normalne obrady Sejmu są ich obowiązkiem.

Posiedzenie Sejmu w formie elektronicznej jest zwykłą, obrzydliwą ściemą. Nie będziemy mieli żadnej pewności, że głosowali w danym momencie uprawnieni posłowie. Nie będziemy wiedzieli, w jakim stanie psychicznym i fizycznym są ci posłowie, a zatem czy mogą wypełniać swoje obowiązki? Wielu innych rzeczy nie poznamy w tym głosowaniu i całym posiedzeniu, ale partii rządzącej chyba właśnie o to chodzi. Mamy po prostu stan ekstremalny, ale w żadnym wypadku nie jest to w sensie formalno-prawnym stan wyjątkowy czy nadzwyczajny stan klęski żywiołowej.

Wielki Strateg z Żoliborza chce wysyłać Polaków na wybory, ale sam boi się spotkać z posłami w Sejmie. Nie da się tego inaczej określić. To jest tchórz. Wie pan Kaczyński o zarażeniach posłów i panicznie boi się o siebie. Niestety. Tchórz rządzi tak odważnym narodem. Polacy, obudźcie się wreszcie.

Tchórzostwo posła Kaczyńskiego jest jednak tylko jednym powodem dla tej gigantycznej ściemy. Jestem przekonany, że PiS przy normalnych obradach stracił na dzisiaj większość w Sejmie, bo wielu posłów jest chorych lub objętych kwarantanną. No i „tarcza z tektury” nie przeszłaby w tym normalnym Sejmie, a jest konieczna dla finansowania jakichś biznesowo-mafijnych celów partii rządzącej.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s