Prezydent i główni politycy pisowscy nie mają już żadnych hamulców moralnych w korzystaniu z okazji do kreowania siebie na zbawców narodu i może całej Europy, bo przecież polski przykład walki z koronawirusem służy całej Europie. Orędzie prezydenta wygłoszone na początku weekendu było kolejnym, żenującym występem propagandowym, po którym Andrzej Duda jako kandydat na prezydenta ma zyskać kilka punktów w wyborach i wygrać je w pierwszej turze.

Scenariusz jest prosty i przejrzysty: przez miesiąc będzie straszenie i kary, a po miesiącu zostaną ogłoszone sukcesy w walce z pandemią, ozdrowienia i koniec kwarantanny dla wszystkich, żeby do 10 maja Polacy byli gotowi na wybory bez zastrzeżeń formalnych ze ściśle określonym ustawieniem emocjonalnym. Scenariusz powyższy ma jednak słabe punkty. Pandemia w Europie i tym samym w Polsce może potrwać dłużej i kwarantanny nie da się zakończyć. Liczba chorych może do maja będzie rosła, a sytuacja ekonomiczna Polaków może znacznie się pogorszy. I co wtedy? Boję się teraz, że politycy PiS mogą niczego poza scenariuszem nie zauważać, a telewizja publiczna im stworzy „właściwą” rzeczywistość. Hi, hi, hi … Ludzie będą umierali, ale przecież ludzie zawsze umierają. Przykład chińskiego zwycięstwa z epidemią można jeszcze dopracować.

Dzisiejszy wywiad Wielkiego Stratega z Żoliborza osiągnął Himalaje hipokryzji. Duda najwięcej traci na zatrzymanych kampaniach. Hi, hi, hi … Ktoś dobrze to podsumował w Internecie, że dla tego Wielkiego Geniusza muszą drukować specjalne gazety i robić specjalne wiadomości w telewizji, bo całkowicie oderwał się od rzeczywistości, natomiast sam wywiad po prostu został dokładnie ustawiony, żeby tylko nie padło przypadkiem jakieś źle postawione pytanie.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s