WHO nie jest firmą z autorytetem w moich oczach, ale zalecenia na temat wykonywania możliwie największej liczby testów uważam za bardzo słuszne. Tylko w ten sposób można wprowadzić w pandemię pewien porządek, który pozwoli ją opanować, natomiast chaos jest czynnikiem wzmacniającym rozwój chorób i śmiertelność.

Polskie władze długo nie chciały wykonywać odpowiednio dużej liczby testów i chciały zastąpić je umieszczaniem w kwarantannie dużej liczby niezbadanych osób. Myślę, że dopiero zarażenie członków rządu i szybkie ich zbadanie trochę otrzeźwiło przedstawicieli władz, którzy nie mogą tak bezczelnie różnić się od reszty społeczeństwa. Prezydent Duda z żoną ujawnili fakt przeprowadzenia błyskawicznych badań dopiero po tygodniu, kiedy liczba testów wykonywanych dla „pospólstwa” znacznie wzrosła.

Jeszcze niedawno nie rozumiałem potrzeby przynależności Polski do Unii Europejskiej czy innych organizacji międzynarodowych typu ONZ czy Rada Europy. Kiedy jednak weźmie się pod uwagę czystą głupotę polskich władz w ostatnim czasie pandemii, to nadzór nad tymi nieodpowiedzialnymi ludźmi jest zbawienny dla Polaków. Gdyby nie jednoznaczne stanowisko WHO, to pewnie do dzisiaj pisowscy politycy tłumaczyliby, że należy badać wyłącznie osoby o wysokim stopniu prawdopodobieństwa zakażenia wirusem. Gdyby nie interwencja władz unijnych, to w kolejkach na granicach do tej pory wjeżdżający do kraju Polacy staliby trzydzieści godzin.

Mam nadzieję, że wkrótce nastąpi interwencja którejś z wyżej wymienionych organizacji w sprawie majowych wyborów prezydenckich w Polsce. Te wybory naruszą prawo, jeśli odbędą się w okresie pandemii i obowiązywania specjalnej ustawy o zagrożeniach, bo narażą część ludzi na zarażenie i de facto pozbawią prawa wyborczego osoby objęte kwarantanną, które nie będą mogły pójść do wyborczych lokali.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s