Czasy Edwarda Gierka wróciły po czterdziestu latach. Dobry gospodarz jeździ po Polsce i dziękuje Polakom za wsparcie władzy w czasach zarazy. No i prognozy są takie, że ten dobry gospodarz wygra wybory prezydenckie w pierwszej turze.

Polacy przetrwali zabory, sanację i komunę, przetrwają zatem rządy PiS. Polacy potrafią żyć poza państwem i mimo państwa. Niestety. Mamy co prawda dwudziesty pierwszy wiek i takie postawy antypaństwowe w Unii Europejskiej nie powinny się wydarzyć, ale nic przecież nie poradzimy na mechanizmy polityczne, które nie działają we właściwy sposób. Unia Europejska zresztą nie sprawdziła się i jej symboliczna władza działa li tylko w zakresie realizacji zysków przez odpowiednie grupy biznesowe za zgoda właśnie uwikłanych polityków z całej Europy. Pisowscy politycy doskonale opanowali te zasady uwikłania i podejmowania niezbędnych działań, które zapewnią im pełne błogosławieństwo unijnej administracji.

Pozostaje Polakom wziąć karabiny w dłonie i strzelać albo zgodnie z duchem innego patriotyzmu podjąć modernistyczną pracę u podstaw w celu uświadomienia większości obywateli w kwestii konieczności wyprowadzenia Polski z ciemnogrodu wpływów upadłej „sekty JPII”, z którą dogadany PiS chce zarządzać umysłami Polaków przez najbliższe dziesięciolecia. Papież Franciszek podjął już obronne działania w całym Kościele przed wpływami tej sekty, natomiast w Polsce jej wyznawcy razem z PiS nie poddają się żadnym naciskom i dobrowolnie władzy nie oddadzą. Niestety.

Pojawiły się promyczki nadziei w tej pandemicznej sytuacji. Po pierwsze, jeśli zrezygnują z udziału w wyborach wszyscy kandydaci z wyjątkiem Andrzeja Dudy, to wybory zostaną odwołane. Po drugie, wizja zarażenia się śmiertelnym dla osób starszych wirusem powstrzyma te osoby przed wyjściem do lokali wyborczych, jeśli będziemy głośno i powszechnie uświadamiać te osoby przed wyborami, a wiemy, że elektorat PiS w tych wyborach będzie się składał w większości z osób starszych. Nadzieja jest. Hi, hi, hi … Jak to było? Zabierz babci dowód! Hi, hi, hi … Teraz będzie: powiedz babci o koronawirusie przy urnie wyborczej.

Piotr Tomski

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s