W polskich ławach rządowych pojawił się koronawirus. Przyszedł niespodziewanie i właściwie można rzec: podstępnie. Uderzył w ulubieńców ludu i Wielkiego Stratega z Żoliborza.

Zakończył się wobec powyższego okres beztroski i kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, która była prowadzona kosztem ogromnych zagrożeń dla szeregu funkcjonariuszy państwa polskiego. Mam nadzieję, że nie okaże się w najbliższych godzinach, iż choruje w Polsce połowa rządu i połowa kancelarii prezydenta, chociaż nie wiem, czy w chorej głowie Wielkiego Geniusza z Żoliborza nie zrodziła się taka potrzeba w celu wywołania współczucia i podziwu w narodzie dla poświęcenia wyżej wymienionych połów rządu i kancelarii. Nic nie łączy tak, jak łączy wspólna choroba.

Prezydent odwołał dzisiaj nawet posiedzenie rady gabinetowej, które miało przecież dostarczyć następnych punktów w sondażach wyborczych, podobnie do weekendowych występów w Garwolinie, gdzie koronawirus rzeczywiście, jak wyszło po czasie, szalał pomiędzy uczestnikami prezydenckiej imprezy kampanijnej pod szpitalem, bo jeden z pisowskich działaczy połamał wszelkie procedury zabezpieczeń epidemiologicznych i naraził kilkaset osób na infekcję podczas swoich uroczystych imienin. Nic nie dzieli tak, jak dzieli wspólna głupota. Działacza pisowskiego Wielki Prezes już osobiście zawiesił, ale dlaczego nie zawiesił jeszcze prezydenta, który w skali powodowanych zagrożeń tegoż działacza bije na głowę.

Miałem być poważny w sytuacji pandemicznej, ale działania polskich władz nie pozwalają mi na powagę. Jest mi bardzo przykro przy tym, że muszę należeć do grona szyderców, które jest tak bezbożnie … wolterowskie. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s