Dzisiaj pojawiły się informacje od wybitnego wirusologa z Chin, z których jednoznacznie wynika, że pandemia wczoraj ogłoszona przez wybitnych specjalistów z WHO potrwa do czerwca. No cóż! Osobiście jako osoba z grupy najwyższego ryzyka nie powinienem mieć ochoty na żarty, ale rozwój sytuacji na świecie i pozbawianie ludzi kolejnych praw w związku z ochroną ich zdrowia oraz życia jest po prostu jednym, wielkim żartem, kiedy pod rozwagę weźmie się skalę wcześniejszych zaniedbań władz poszczególnych państw czy nawet samego WHO.

Informacyjny chaos w kwestii działania koronawirusa na ludzi i braki w zaopatrzeniu szpitali wystarczą jako dowody na niekompetencję polityków. Europa nie jest przygotowana na pandemię lepiej niż Chiny, a miała na te przygotowania więcej czasu. Zarzucano Chińczykom popełnienie błędów w początkowej fazie epidemii, ale błędy Włochów chyba nie dadzą się z nimi porównać. Narażenie włoskich domów starców na chiński personel było prawie świadomym doprowadzeniem setek ludzi starszych do śmierci.

Polska może być klinicznym przykładem demonicznego zła polityków, którzy zajęli się uchwalaniem prawa do swobodnego zniewalania obywateli, kiedy mogli prowadzić realne przygotowania do pandemii, bo prawne narzędzia do tego mieli od dawna. Wykonanie niewielkiej liczby testów na pacjentach czy sposób bezprzetargowego zakupu testów za pośrednictwem prywatnej firmy znajomego pana prezydenta są tylko elementami większej ściemy państwa polskiego. Podobno do takich zakupów była właśnie potrzebna specjalna ustawa, ale wspomniany, bezprzetargowy zakup nastąpił przed wejściem w życie ustawy, bo inne przepisy już dawniej pozwalały na takie zakupy. Co jest zatem istotą problemu? Zysk dla znajomego pana prezydenta? Ile takich zysków trafi teraz w odpowiednie ręce bez kontroli?

Giełdy na świecie pikują w dół. Straty wartości spółek są ogromne, ale przecież nie nastąpił koniec świata. Ktoś zbankrutuje, ale ktoś inny może na tym zarobić krocie. Wielka ściema trwa.

Piotr Tomski

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s