Impeachment Trumpa zakończył się w amerykańskim senacie klęską oskarżycieli i zwycięstwem urzędującego prezydenta, co daje większe prawdopodobieństwo jego reelekcji w nadchodzących wyborach. Niestety. Świat będzie musiał znosić obecność tego pana jeszcze pięć lat, chociaż można było załatwić sprawę już teraz. Hi, hi, hi …

Po ogłoszeniu decyzji w sprawie zakończenia impeachmentu zabrzmiały w Polsce głosy PiSpejsów w tonach pochwalnych i rozpoczęło się głoszenie wielkiej miłości Trumpa do Polski oraz bezpieczeństwa Polski w czasie rządów Trumpa. Lekcja z 1939 roku nie została odrobiona nawet w najmniejszym stopniu, a lekcja z 1945 roku nie została nawet wysłuchana. Za sprowadzanie Polski do roli łańcuchowego burka, szczekającego na każdego, kogo wskaże trzymający łańcuch, pisowscy politycy powinni trafić przed plutony egzekucyjne po osądzeniu i wcześniejszym przywróceniu stosownych przepisów prawa do stosowania kary śmierci za zdradę. Szaleństwem jest całkowite uzależnianie naszego bezpieczeństwa od faceta, który na Twitterze kilka razy dziennie wygłasza sprzeczne poglądy i kłamie, a Polskę traktuje li tylko jako źródło zysku. Szaleństwem jest kupowanie samolotów, którymi nigdy Polacy nie będą samodzielnie dysponować.

Impeachment nie mógł się udać i dlatego nie powinno do niego dojść. Podobnie było z wystawieniem w wyborach Hillary Clinton, które musiało w efekcie doprowadzić Trumpa do prezydentury. Demokraci popełniają dziecinne błędy albo celowo wspomagają obecny rozkład władzy w USA, który planowo zmieni się dopiero za pięć lat, bo tego wymaga amerykańskie państwo i przede wszystkim amerykańska gospodarka, na co Demokraci nie mają dobrego pomysłu.

Następne cztery lata rządów Trumpa będą z punktu widzenia Europejczyków czy wszystkich poza Amerykanami czasem niepewności. Ameryka może się rozwijać i zarabiać, ale reszta świata może stracić na tym dużo. Trump jest nieprzewidywalny, a jego groźby o rozwiązaniu NATO, o sankcjach na Unię Europejską czy o wypłaceniu dziesięciu centów za dolara wszystkim wierzycielom Ameryki mogą się przecież ziścić. I co wtedy?

Piotr Tomski

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s