Mamy już jasność w kwestii terminu wyborów prezydenckich w Polsce i prawie jasność w kwestii kandydatów na ten urząd. 10 maja 2020 roku odbędzie się pierwsza tura wyborów i może ostatnia, jeśli ponad połowa Polaków odda głosy na jedną osobę. Zobaczymy.

Dotychczas jedno jest pewne: jeszcze nie rozpoczęła się kampania wyborcza, a PiS już fauluje przeciwników swojego kandydata. Termin wyborów ogłoszono w możliwie ostatnim czasie na jego ogłoszenie, żeby maksymalnie skrócić kampanię wyborczą, co faworyzuje Andrzeja Dudę. Telewizja publiczna znowu nawet nie zaprasza do większości publicystycznych programów przedstawicieli Konfederacji, a wszystkie jej kanały bezwzględnie faworyzują PiS i krytykują opozycję na wszelkie możliwe sposoby. Do tej telewizji polski podatnik dopłaci dwa miliardy złotych, żeby propaganda PiS szła dniami i nocami bez przerw.

Moja sytuacja jest również jasna i w tej pierwszej turze zagłosuję na kandydata Konfederacji. Nie wiem natomiast, co zrobię w drugiej turze, bo nie wiem, kto będzie brał w nie udział. Pozostaje oczywiście opcja, że będzie w niej Krzysztof Bosak. Hi, hi, hi … No właśnie. Pominąwszy tę humorystyczną wersję wydarzeń, muszę wybierać między udarem a zawałem. Pewne jest tylko jedno: nie oddam głosu na Andrzeja Dudę, bo oddam głos na jego przeciwnika w drugiej turze.

Mam nadzieję, że większość Polaków nie zaufa już drugi raz facetowi, który nie ma własnego zdania, a jego postawa często jest po prostu niegodna. Nie chcę tu przytaczać szczegółów w postaci podpisywania w Białym Domu dokumentów – stojąc – czy spaceru w Auschwitz w drugim szeregu gości, bo po pięciu latach byłaby z tego książka. Mam nadzieję, że coraz więcej Polaków widzi w prezydencie Dudzie tę dziwną uległość, która robi z niego postać … groteskową. Przykra to jest sprawa.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s