Sąd Najwyższy zdecydował w minionym tygodniu, że sędziowie rekomendowani prezydentowi przez KRS wyłonioną na podstawie nowych, uchwalonych przez PiS przepisów nie są normalnymi sędziami. Z mojego punktu widzenia – osoby mającej do sędziów stosunek jednoznaczny – sytuacja jest w sumie dobra, bo mniej po Polsce będzie chodziło zła w ludzkiej postaci. Hi, hi, hi … Oni co prawda mają jako sędziowie chodzić, tyle że orzekać nie mogą. Hi, hi, hi … A nie lepiej byłoby od razu przed pluton egzekucyjny?

Wyjaśnię natychmiast, że dzisiaj jestem jednakowo niechętnie nastawiony do polityków PiS, którzy tak zajadle walczą o osadzenie na stanowisku I Prezesa Sądu Najwyższego kolejnego pana lub kolejnej pani od rosołków dla prezesa. Politycy, niestety, też są złem w ludzkiej postaci. Hi, hi, hi … Może też przed pluton egzekucyjny?

W polskich sądach zawiało chłodem i nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości się ociepli. Szary obywatel zmrożony będzie dłużej czekał na orzeczenie, firmy będą ponosiły coraz większe koszty długich procesów, a państwo polskie straci na tym układzie ogromne pieniądze z powodu odszkodowań dla setek tysięcy podsądnych. Myślę, że wiele zagranicznych firm już liczy zyski z tych odszkodowań, ponieważ oni dzięki tak zwanym dobrym kancelariom adwokackim poradzą sobie w poszukiwaniu „sprawiedliwości” poza granicami naszego państwa.

W polskich sądach zawiało chłodem pomiędzy sędziami. Schłodzone relacje międzyludzkie niczego dobrego nie wnoszą do wymiaru sprawiedliwości i nie wiadomo, czego się spodziewać w dalszym biegu różnych spraw w różnych instancjach sądowych. Sędziowie są tylko ludźmi i tego chłodu wobec siebie nie unikną w swoich rozstrzygnięciach.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s