Trudno mi jest powiedzieć, czy dokonano dobrego wyboru w Konfederacji w prawyborach prezydenckich i czy lepszym kandydatem od kolegi Bosaka byłby kolega Braun. Jestem jednak wyborcą Konfederacji i będę głosował na Krzysztofa Bosaka.

W toku głosowania doszło do dziwnej sytuacji, w której elektorzy jednej partii nie oddali na pewnym etapie głosów na swojego przedstawiciela, co w dalszym ciągu wyborów doprowadziło do przerwania głosowania i rozmowy kolegi Dziambora ze swoimi elektorami, którzy oddali potem głosy na kolegę Bosaka, doprowadzając tym do jego zwycięstwa. Po głosowaniu pojawiły się w związku z powyższym niepotrzebne komentarze. Krzysztof Bosak miał przez całe prawybory realnie największe poparcie wyborców Konfederacji i inny wynik wyborów byłby nieuczciwy.

Obawiam się teraz, że te wewnętrzne zawirowania w Konfederacji mogą być wykorzystywane przez jej wrogów. Niektórzy już cytują Korwina i mówią o upadku Konfederacji. Korwin wiele razy doprowadził do upadku swojej partii, kiedy tracił w niej pełną kontrolę, ale na szczęście w Konfederacji nie ma głosu decydującego od początku i może jedynie z niej wyjść jako … emeryt. Hi, hi, hi …

Grzegorz Braun jest chyba na tyle poważnym człowiekiem, że zdaje sobie sprawę ze swojej pozycji w konfederacji i liczby wyborców, którzy go popierali. Mam nadzieję, że ta jego świadomość spowoduje dalsze poparcie dla jedynego kandydata Konfederacji i wspólną prace w kampanii wyborczej. Mam nadzieję, bo rozbicie Konfederacji byłoby przykre.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s