Politycy PiS prowadzą wojnę na kilku frontach i lubią tworzyć wrażenie, że należąca wyłącznie do nich Polska jest oblężoną twierdzą, w której schronili się ostatni obrońcy wszelkich imponderabiliów. Zgodnie z tym pojmowaniem rzeczywistości w tej twierdzy znaleźli się również zdrajcy, których należy wyrzucić za mury albo nabić na murach na pale ku przestrodze dla oblegających i oblężonych.

Polacy powinni zacząć rozliczać PiS z wyborczych obietnic i liczyć dokładnie zyski oraz straty spowodowane rządami PiS. Niestety. Unia Europejska zacznie w końcu uwzględniać praworządność przy dotowaniu poszczególnych państw członkowskich, co spowoduje wymierne straty dla Polaków. Polska zacznie płacić kary i odszkodowania za niewłaściwe funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Oblężona twierdza poczuje zatem głód, choroby i brak ogólnego zaopatrzenia. I co zrobi PiS? PiS do tego od dawna nie naprawia służby zdrowia, prokuratury, policji czy szkolnictwa.

Proste rozwiązania w Polsce się skończyły i polityka hasłowa przestała działać. Teraz już tylko najbardziej naiwni mogą uwierzyć w zabieranie bogatym złodziejom i dawanie biednym, uczciwym, szarym obywatelom. Korzysta z państwowej kasy teraz głównie rzesza członków partii, ich rodzin i znajomych, natomiast reszta ma ciągle głodowe wynagrodzenia i groźbę utraty pracy, bo na miejsce każdego czeka kilku obcokrajowców. Obciążenia dla prowadzących działalność są przy tym tak wysokie, że tak zwana opłacalność tej działalności przestaje istnieć.

Rozbudzone nadzieje są jak tykająca bomba. Polacy od trzydziestu lat słyszą, że już na horyzoncie widać poprawę, ale jeszcze chwilę trzeba poczekać i popracować cierpliwie, bo partia rządząca ma na celu dobrobyt dla wszystkich. Jeszcze chwila! Jeszcze moment! I wybuchnie.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s