Minister Ziobro jest, moim zdaniem, po prostu złym człowiekiem, który nie zrobił dotychczas niczego dobrego dla Polski, dla Polaków czy dla ludzi w ogóle. Rozumiem, że pan Zbyszek jest prokuratorem z zawodu, ale wobec przesiąknięcia tym zawodem całej jego „duszy”, nie powinien w przestrzeni publicznej wyjść poza funkcję szeregowego prokuratora w jakiejś małej prokuraturze rejonowej. Każda większa obecność pana Zbyszka w publicznej przestrzeni jest klęską społeczną.

Nierozwiązane problemy wymiaru sprawiedliwości w Polsce od trzydziestu lat się piętrzą i niszczą tak naprawdę kolejne elementy obywatelskiego społeczeństwa w państwie prawa. Zaufanie do sądów, zaufanie do organów ścigania, szeroko rozumiane bezpieczeństwo obywateli czy dbanie państwa o uczciwość relacji między obywatelami w Polsce przestały istnieć i po chwilowym pojawieniu się wiary w wolne państwo polskie Polacy wrócili w epokę peerelu. Pan Zbyszek za to chciałby podnosić wysokość kar i ścigać, ścigać i jeszcze raz ścigać. A edukować, wychowywać lub resocjalizować? A po co? Pan Zbyszek nie widzi takich potrzeb.

Fundusz Sprawiedliwości dzisiaj znowu został wykorzystany do celów dalekich od zakładanych. Leczenie jest ważne, ale nie będziemy chyba teraz nakazywać, na przykład sędziom, podejmować się leczenia ofiar przestępstw, a mniej więcej takie działania podjęto w ramach wymiaru sprawiedliwości. Wkroczyliśmy w krainę absurdu i to z propagandowym przytupem. Już nie wystarcza nam pan Jurek z orkiestrą do dofinansowania służby zdrowia?

Chciałbym się obudzić w moim kraju bez pana Zbyszka. Pana Zbyszka mógłby sobie zabrać do siebie pan Putin, gdzie karanie jest tak swobodne, że pan Zbyszek byłby w siódmym niebie. I w Radzie Europy pan Zbyszek nie miałby problemów. Ale jak pana Zbyszka do tego pomysłu przekonać? Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s