Chciało się miodu, to teraz trzeba znosić żądła pszczół, chociaż miodu więcej już nie będzie, bo rozwścieczone pszczoły zjadły swoje zapasy i nie zbierają nowego. Hi, hi, hi … Tak wygląda sytuacja z polską praworządnością w relacji z Europą.

Komisja Europejska dała konkretną lekcję praworządności polskiemu rządowi, który był jeszcze niedawno tak bardzo zadowolony ze składu tej komisji. Wniosek do TSUE o zabezpieczenie (profesor Matczak pisał o tym rozwiązaniu formalnym już w minionym tygodniu) Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jest posunięciem mistrzowskim, ponieważ ewidentnie dotyczy sprawy ustroju sądów krajowych i praworządności. Hi, hi, hi … I teraz co dalej? Czekam na pierwszy raz, kiedy Polacy nie wykonają postanowienia TSUE.

Powoli też na krajowym placu boju sędziów z partią rządzącą wygrywają ci pierwsi. Tak. Prezes Kaczyński musiał chyba dostać od swoich mocodawców mocno po ogonie, bo sędzia Juszczyszyn ze swoim protokolantem dostanie w Kancelarii Sejmu listy poparcia sędziów do KRS. No i po co była ta parodia? Sąd prowadzi jawną sprawę i myślę, że listy będą częścią jawnego protokołu.

Dla dopełnienia obrazu polskiej praworządności wystarczy włączyć TVP Info, w którym praworządnie inaczej, dzień i noc, bez większych przerw oraz po chamsku i z fizyczną agresją atakuje się marszałka Grodzkiego jego domniemaną korupcją sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Nie bronię pana Grodzkiego, co do winy którego jestem przekonany, ale rola telewizji, która dostaje od Polaków dwa miliardy złotych rocznie w prezencie, na pewno jest inna. Medialne szczucie i wskazywanie sprawcy w okresie postępowania procesowego przed postawieniem zarzutów określonej osobie w tej sprawie graniczy z przestępstwem. Kolejne kosztowne procesy tej telewizji pochłoną zapewne dużą cześć z tych dwóch miliardów złotych prezentu.

Pan Zbyszek podobno praworządnie odpiera aktualnie potężny atak mafii na jego szacowną osobę, jak napisali prorządowi publicyści z jednego z prorządowych tygodników. No cóż. A za co ta mafia miałaby atakować pana Zbyszka? Co takiego ważnego i skutecznego zrobił pan Zbyszek, żeby mafia akurat jego atakowała? Ja myślę, że pan Zbyszek doskonale się orientuje, co może zrobić, a czego mu zrobić nie wolno, żeby prawdziwe grupy mafii w Polsce dalej były zadowolone. Publikacja zdjęć czy filmów osoby podobnej do żony pana Zbyszka niczego nie wnosi do ogólnej sytuacji nieróbstwa pana Zbyszka czy jego osobistego udziału w obstawianiu spółek państwowych znajomymi i rodziną.

Pozostaniemy zatem praworządni inaczej w Europie i pewnie koszty tej sytuacji znacznie wzrosną, natomiast poseł Kaczyński dalej będzie w prywatnych rozmowach szydził, że państwo prawa w Polsce, to jest bajka. My musimy żyć w świecie takich bajek, bo polscy politycy i prawnicy żyją … bajecznie na nasz koszt.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s