Idea powstania fundacji, która dba o wizerunek Polski, była bardzo słuszna. Świat powinien zobaczyć pozytywny obraz Polski. Polska Fundacja Narodowa miała poważne zadanie do wykonania i koncertowo to zadanie zepsuła.

Przypomnieć tu muszę od razu akcję propagandową przeciwko polskim sędziom, która była na zlecenie partii rządzącej finansowana przez PFN. Nie mam zamiaru bronić kasty sędziowskiej, ale powtarzanie informacji o kilku sędziach w celu zdyskredytowania całej grupy zawodowej było zwykłym nadużyciem i powinno podlegać procedurze karnej.

Opublikowane w sylwestra rozliczenie finansów PFN po prostu mnie … powaliło. Leżę i płaczę ze śmiechu. Obok dofinansowania TVP kwotą dwóch miliardów złotych na rok to rozliczenie PFN jest hitem medialnym roku 2019. Zenek Martyniuk powinien o tym zaśpiewać wesołą piosenkę. Hi, hi, hi …

Mam wiele zastrzeżeń wobec polityków polskich z ekip rządzących od 1989 roku do 2015 roku, ale postępowanie polityków PiS przechodzi moje wyobrażenia o marnotrawstwie, nepotyzmie i grabieniu publicznych środków na cele prywatne. Dla utrzymania się przy władzy prowadzone jest rozdawnictwo środków w programie 500+, który nie ma przełożenia na przyrost demograficzny. Dla utrzymania się przy władzy jest stosowany „chwyt” z trzynastą emeryturą, która zastępuje realne podwyżki emerytur i jest podrzucana w odpowiednim momencie pod kątem wyborów. Kupieni wyborcy za to nie będą analizować działalności PFN czy telewizji publicznej, zwłaszcza kiedy telewizja pokaże im … Zenka Martyniuka.

Dobrze się stało, że natychmiast zostały złożone zawiadomienia o przestępstwie popełnionym w związku z prowadzeniem PFN. Mam nadzieję, że sprawy nie da się zamieść pod dywanem u ministra pana Zbyszka, bo Tosiek Macierewicz to jest kawał chłopa i pod ten dywan się nie zmieści. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s