Noworoczne życzenia będziemy sobie składali w gęstej atmosferze i to wcale nie z powodu ocieplającego się klimatu czy większej emisji dwutlenku węgla. Niestety, politycy bardzo się starają ostatnio, żeby nam znowu zamieszać w świecie. Przykry staje się ten koniec roku.

Putin rewiduje historię i próbuje chyba reaktywować propagandę stalinowską jako oficjalną narrację władz Rosji. Putin może wkrótce rozszerzyć tę propagandę na inne pola działalności politycznej, bo został chyba osobiście dotknięty problemem przerwania budowy gazociągu. Perspektywa ograniczenia wpływów z surowców jest dla Rosji ekonomiczną tragedią, która poruszy masy ludzkie. Jak z tego może wyjść Putin? Rozpętać wojnę? Polityka Putina jest dobrze przemyślana i nic nie dzieje się w niej przypadkiem, zwłaszcza że temat rewizji historii rozwija się dość mocno.

Dzisiejsze wydarzenia w Bagdadzie również nie nastrajają pozytywnie na Nowy Rok, a reakcja prezydenta Trumpa po ataku na amerykańską ambasadę i wplątanie w te wydarzenia Iranu jest kolejnym sygnałem, że wojna zbliża się coraz większymi krokami. Pytanie tylko dotyczy skali tej wojny w tamtym rejonie. Rosja na pewno nie będzie teraz obojętna, bo zbyt dużo straciła na działaniach Trumpa. No cóż! Żydzi z Izraela mogą już pakować się do wyjazdu do Polin i w tym jest jedyna nadzieja dla Polaków. Hi, hi, hi … Będą Polacy mieli u kogo pracować w Polsce.

Wobec powyższego mogę Polakom i sobie życzyć pokoju, spokoju oraz mądrych decyzji w nadchodzącym roku. Wiadomo jest wszystkim, że najmądrzejsze decyzje podejmuje się przy muzyce Pana Zenka Martyniuka, dlatego życzę Polakom, żeby im Pan Zenek cały rok grał z TVP.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s