Jest dzisiaj wigilia Bożego Narodzenia i chyba wszyscy sobie czegoś życzą w ten dzień. Ja nie chcę być inny czy gorszy i też sobie czegoś życzę, a przy okazji życzę tego wszystkim Polakom. Tak. Mam takie jedno najważniejsze życzenie przy tej wigilii. Otóż życzę sobie i wszystkim, żeby Andrzej Duda przegrał wybory prezydenckie.

W drugiej turze wyborów prezydenckich w 2015 roku oddałem głos na tego pana z wielką nadzieją na … dobrą zmianę w polskiej polityce. I co dostałem w zamian? Poczucie bycia oszukanym dostałem już w pierwszych miesiącach po wyborach i nic więcej, co jest pierwszym powodem mojego życzenia.

Drugi powód mojego życzenia dotyczy przyszłości i mogę go zamknąć w jednym zdaniu. Ten pan nie oferuje niczego na przyszłość, czego nie mógł załatwić w przeszłości. Po co zatem mieliby go wybierać Polacy? Nastąpiłaby stracona kadencja.

Trzecim powodem mojego życzenia jest działalność PiS w całości, czego pan prezydent jest tylko małym, bezwolnym elementem. Oddanie głosu na przedmiot partyjnej gry jest upokarzające.

Jeszcze raz życzę sobie i wszystkim Polakom normalnego prezydenta, ponieważ to może zapoczątkować zmianę w Polsce. Polska też może być normalnym krajem i chociaż wszyscy już stracili wiarę w tę normalność, to ja tej najwytrwalszym życzę.

Piotr Tomski

2 uwagi do wpisu “Najważniejsze życzenie dla Polaków

    1. W pierwszej turze oddam głos na kandydata z Konfederacji, ale na pewno nie będzie on prezydentem. Problem jest właśnie w tym, że ogólnie brakuje nam normalności.
      Wszystkiego najlepszego z okazji świąt. No i życzę tej normalności. 😉😁

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s