Ustawa „kneblująca” stała się faktem. Sędziowie teraz pójdą do Europy skarżyć się na całe zło PiS i wygrają w Europie, a PiS znowu podkuli ogon i po kilku personalnych zyskach wycofa się ze wszystkiego. Cztery lata trwa ta przepychanka, w której politycy i prawnicy plują na siebie bez ograniczeń i dziwią się przy tym, że duża część społeczeństwa tak oplutymi osobnikami zaczyna najzwyczajniej pogardzać.

Europejski system prawny zaczyna dominować nad polskim systemem i nie wiem, czy to jest zjawisko dobre, czy może to jest zjawisko złe, ale na pewno należy na to zjawisko dokładnie patrzeć. I nie jest to problem zastrzeżony dla Unii Europejskiej i jej organów, bo już wejście Polski do Rady Europy podporządkowało wiele kwestii polskich prawu europejskiemu. Nie możemy po prostu oderwać się od Europy.

Prawda jako faktyczny opis rzeczywistości jest w zaistniałej sytuacji nieważna. Obie strony sporu nie patrzą na tę rzeczywistość i na potrzeby takich szarych obywateli, jakim ja jestem, i walczą o swoja pozycję, przywileje i dochody. Politycy mówią, że wybrał ich naród, który jasno zadeklarował tym wyborem wolę zmian w sądach. Sędziowie mówią, że uderzenie w ich niezależność jest uderzeniem w szarych obywateli. Prawda jest taka, że zmian dokonują politycy bez uzgodnienia ich zakresu z obywatelami, natomiast uderzają wyłącznie w sędziów.

Wkrótce dojdzie do poważnych problemów państwa polskiego w europejskich instytucjach. Boję się potężnych kosztów tych problemów przez odszkodowania, które przecież zapłacimy wszyscy. Niestety, jak już wszyscy płacimy miliardy złotych za propagandę PiS w TVP, tak będziemy płacić dziesiątki miliardów złotych za wadliwą pracę sądów polskich.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s