Niezmiennie uważam, że nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk jest zjawiskiem pozytywnym dla Polaków i dla Polski. Nie chcę się chwalić, ale czytałem Tokarczuk już od dawna i przeczytałem chyba dużą większość jej produktów literackich, chociaż światopoglądy mamy skrajnie różne i wyznajemy inne wartości. No i teraz już nie wiem, czy oboje jesteśmy Polakami, czy pani Tokarczuk jest tylko polskojęzycznym literatem i to przypadkowo, bo zbyt późno poznała inne języki, co pozwoliło jej poznać je tylko w stopniu komunikacyjnym? Przykre to jest spostrzeżenie po ostatnich jej wystąpieniach, ale pani Tokarczuk nas, Polaków nienawidzi.

Działalność pani Tokarczuk na Twitterze już przekonała mnie, że wypowiedzi pisarki znacznie odstają od czystych moralnie postaw. Pani pisarka zablokowała chyba cały prawicowy Twitter. Hi, hi, hi … Rozumiem blokowanie po chamskich wypowiedziach, ale ja wysłałem do niej tylko jedną, kulturalną odpowiedź na jej wpis o organizowaniu demonstracji w obronie sędziów i natychmiast dostałem blokadę. Czy pisarz ma prawo zamykać się na dyskusję? Czy poważny pisarz ma prawo pozbawiać ludzi dostępu do własnych wypowiedzi? A może chodzi tylko o kasę? Płaćcie frajerzy za moje książki i spadajcie, a ja pozostanę w przestrzeni publicznej otoczona wyłącznie klakierami.

Zawiodłem się bardzo na pani pisarce, bo nawet w przypadku prowadzenia jej konta przez wyznaczoną osobę, stosowanie takich metod jest … słabe. Blokowanie ludzi za poglądy na określone sprawy jest zaprzeczeniem idei, o które ci wolnościowi lewacy tak walczą od dwustu lat. Pani pisarka zatem nie ma pojęcia, o czym pisze, jeśli sama zamyka usta głoszące zdania przeciwne.

Nobel i co dalej z panią Tokarczuk? Jeśli pani pisarka nie zmieni stosunku do ludzi, to wkrótce zostanie pierwszą pisarka, którą będą czytały jedynie zwierzęta, bo one nie zadają niewygodnych pytań i nie piszą niewygodnych uwag. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

6 uwag do wpisu “Nobel i co dalej

 1. Pojechałeś 😉 Po całości 😀
  Gdy przeczytałam o blokadzie na Twitterze, to pomyślałam, że jednak ktoś jej to musi prowadzić, może ten ktoś nie radzi sobie z komunikacją na tyle, by ewentualnie odpierać ataki i na wszelki wypadek, a raczej – na wsjakij słuczaj – blokuje wszystkich, jak popadnie. Nie czytałam wszystkiego, jak leci, Olgi Tokarczuk, ale parę książek, i owszem. Dostałam też od Autorki kilka lat temu 2 autografy, wtedy jeszcze nie była sławna i zdecydowanie lepiej jej się funkcjonowało na linii autor – czytelnik.
  Wg mnie to jest nagroda „załatwiona”, autorka pasuje do narracji, jaka w tej chwili panuje w pewnych kręgach. I niech się Pani Oldze jak najlepiej wiedzie, gdyby jednak czuła się w Polsce tak źle, jak to czasem sygnalizowała, to zawsze może rozwinąc skrzydła w innym miejscu. A jesli chodzi o książki pani Tokarczuk, to to, co przeczytałam już mi wystarczy na całe życie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. No nie! Musimy jeszcze przeczytać jej nowość o mordowaniu Żydów przez Polaków. Ja nie czytałem może niektórych opowiadań, a resztę przeczytałem i … kiedy słucham panią Tokarczuk, która identyfikuje się z główną bohaterką swojej powieści „Prowadź swój pług … „, to po prostu odpadam. Ewidentnie widzę brak umiejętności bezpośredniej komunikacji z ludźmi i brak rozwagi. Szkoda. Ale pisać potrafi.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Mam wrażenie, że niektórzy, zwłaszcza sławni ludzie, otumanieni są toksycznymi ideologiami i mają nieprzewietrzone umysły.
    A co do kolejnej książki naszej Noblistki to pewnie nie starczy mi czasu 😉

    Polubione przez 1 osoba

   2. Oj tak! Ciężkie życie mają te gwiazdy i ich umysły. A jeśli chodzi o tę nowość antypolską pani pisarki, to ja właśnie w ramach wolnego czasu na Islandii zasypanej śniegiem poczytam. 😉😁

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s