NIK zajął się wreszcie na poważnie problemem więziennictwa w Polsce i bardzo słusznie. Problem traktowany był dotychczas po macoszemu, bo przecież zajmowanie się potrzebami więźniów jest bardzo niepoprawne politycznie w naszym wspaniałym kraju ludzi wyrozumiałych, tolerancyjnych i przede wszystkim kraju przebaczających katolików. Banaś miał pierwszą okazję, żeby się odwinąć i się odwinął, a prosto w twarz dostał wspaniały „pracoholik” Patryk Jaki.

Kiedy ktoś robi wszystko jednocześnie, to nic nie zrobi. Jaki reformował więziennictwo i jednocześnie prowadził komisję reprywatyzacyjną, robił doktorat, startował w wyborach na prezydenta Warszawy oraz nowelizował ustawę o IPN – i to dwa razy nowelizował ustawę o IPN. I co z tego wyszło? Został europosłem. Czy to znaczy, że zepsuł wszystko i za karę wysłali go za granicę? Hi, hi, hi … A może zastąpili go ludźmi, którzy po nim posprzątają?

Polskie więzienia wymagają reformy i to w podstawowym zakresie celu ich istnienia. Chodzi o resocjalizację, której polscy więziennicy nie prowadzą nawet w najmniejszym zakresie. Królująca w więzieniach grypsera „ułożona” z więziennymi strażnikami prowadzi w najlepsze biznesy narkotykowe i układa wszystkim więzienne życie, a politycy mówią o sukcesach programów naprawczych i nie mają pojęcia o tym, co się dzieje za murami więziennymi. Finansowe nadużycia w więzieniach są normą ich funkcjonowania, a dyrektorzy razem z kierownictwem zarabiają na wszystkim. Niestety. Na biedzie zarabia się zawsze najlepiej. Więźnia żywi się za kilka złotych dziennie i na tym dyrekcja też musi zarobić.

Zawiadomienia NIK są tylko czubkiem lodowej góry. Prokuratura, oczywiście, nie zrobi z zawiadomieniami nic. Pan Zbyszek nie pozwoli skrzywdzić swoich, a zatem duże zadanie do wykonania przed mediami. Trzeba o więzieniach pisać, pisać i pisać, żeby nie wychodzili z nich tak niezresocjalizowani, „jebiący” osobnicy jak Frasyniuk. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s