Ujawnienie przez Onet informacji na temat wyczynów Tośka Macierewicza z jego młodym przyjacielem jest kolejnym dowodem na tezę, że PiS i PO stanowią jedno zło. Tym razem chodzi o zło marnotrawienia publicznych pieniędzy na indywidualne przyjemności.

Nie chcę użyć słów: dewot efebofil. Nie chcę nikogo obrażać, ale całość zachowania Tośka budzić zaczyna moje obrzydzenie, zwłaszcza że kiedyś tego faceta szanowałem. Jego twitterowa odpowiedź na zarzuty zawarte w publikacji Onetu była po prostu infantylna i żenująca. Dorośli i dojrzali ludzie tak się nie zachowują, chyba że mają wewnętrzne kłopoty ze swoim organizmem.

Wypady Tośka z przyjacielem finansowała fundacja, która miała promować Polskę na świecie. Tak. Ta sama fundacja promowała Polskę za pomocą upowszechniania informacji o kradzieżach sklepowych polskich sędziów. Hi, hi, hi … Wyszukane metody finansowania podróży Macierewicza wskazują, że bardzo uważano na zachowanie pozorów i chyba tajemnic. Niestety, na świecie coraz trudniej ukryć polityków, którzy chcą zaszaleć. Ośmiorniczki u Sowy zgubiły Platformę, a teraz rozrzutność Tośka zgubi PiS.

Przy sprawie Misiewicza Tosiek postępował co najmniej dziwnie, ale wtedy myślałem jeszcze, że młody i zupełnie niezależny desperat może jest potrzebny do oczyszczenia wojska. Nie wiedziałem jednak, że to są tylko rozgrywki personalne między bandami wojskowych, którzy o Polsce myślą wyłącznie w kategoriach prywatnych ambicji. Podobnie zresztą było z cywilnym nadzorem nad wojskiem, który miał być źródłem pieniędzy z biznesu zbrojeniowego. Wszystko okryte ładnymi hasłami patriotycznymi i cuchnące fałszem, bo tak naprawdę chodziło o wyprowadzenie bez przeszkód ogromnych środków do USA.

Może Tosiek przeniesie się do USA. Może za jego proamerykańską postawę zostanie doceniony i odpowiednio nagrodzony. Może my po prostu o czymś nie wiemy, a Tosiek śmieje się z nas do łez i pisze wierszyki na Twitterze.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s