Odetchnąłem. Moja ojczyzna jest bezpieczna, bo NATO rozbuduje wschodnią flankę i ochroni Polskę. Hi, hi, hi …

Doszło do kuriozalnej sytuacji, w której bezpieczeństwo kilku państw – członków NATO – zależało od zgody Turcji. Turcja nie kryła swoich żądań i dlatego dzisiaj jestem pewien, że te żądania zostały zrealizowane, skoro Turek się zgodził.

Przy okazji ogromnej przemianie uległo stanowisko polskiego prezydenta wobec Rosji. Rosja nie jest już wrogiem Polski, a jest sąsiadem, z którym – jak zrozumiałem prezydenta Dudę – Polska będzie prowadziła normalną politykę. No i NATO już w ogóle nie jest potrzebne i wojska amerykańskie w Polsce są zbędne. Może nawet w ramach stosunków dobrosąsiedzkich wrócą do pomocy wojska rosyjskie do swoich dawnych baz na terenie Polski. Hi, hi, hi …

Oficjalne wypowiedzi na szczycie NATO nie dały nam wiele jasności, zwłaszcza że prezydent Trump podobno znowu się obraził na tym spotkaniu na kilku polityków, którzy sobie żartowali z niego. Obrażony Trump jest nieprzewidywalny i znowu nie wiadomo, co napisze na Twitterze, a przede wszystkim nie wiadomo, co zrobi.

NATO traci wiarygodność i tym samym traci siłę. Po takich rozmowach i dziwnych targach między sojusznikami wrogowie NATO, którzy podobno już wrogami nie są, mogą się pośmiać do bólu.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s