Klimatyzm opanował umysły ludzi na całym świecie, jak robiły to typowe religie. Klimatyzm ma swoich wyznawców, ma swoich kapłanów i ma swoich bogów oraz świętych. No i przy tym podstawy naukowe klimatyzmu zbliżają się do podstaw każdej religii, czyli podstawy klimatyzmu mają nikłe dowody naukowe dla poparcia swoich głównych założeń.

Zastrzegę od razu, że całym sercem jestem za dbaniem o czystość powietrza, wody czy ogólnie przestrzeni wokół ludzi. Uważam, że należy dbać o przyrodę i jej naturalny charakter. Kocham zwierzęta. Dlaczego nie jestem wyznawcą klimatyzmu? Nie wiem. Jestem ateistą i może dlatego każda forma działalności religijnej jest dla mnie odpychająca. Hi, hi, hi …

Rozśmieszyła mnie niedawno pani premier Islandii, która zadeklarował na jakimś spotkaniu klimatystów, że na Islandii do któregoś roku zlikwiduje się samochody spalinowe, a do któregoś innego roku Islandia osiągnie neutralność klimatyczną – cokolwiek to znaczy. Pani premier chyba nie uzgodniła tego z osobami rządzącymi Islandią, bo istniejący tu model biznesowy nie potrzebuje do realizacji zysków klimatyzmu. Islandia może już dzisiaj zarabiać na sprzedaży swoich uprawnień do emisji CO2, ale nie musi inwestować w przedsięwzięcia, które z racji warunków klimatycznych Islandii są nie do zrealizowania albo powodują zagrożenie życia mieszkańców i turystów.

Na Islandii zmiany klimatyczne ostatnich kilkunastu lat widać gołym okiem i to chyba stanowi największy problem. Zmniejszające się lodowce budzą grozę na równi z „tykającymi” wulkanami. Szybkość tych zmian klimatycznych jest rzeczywiście duża, ale stosowanie obecnych, prymitywnych metod zapobiegawczych niczego nie zmieni. Ludzie w ogóle mają nikły wpływ na ocieplanie klimatu i tym bardziej nikły wpływ na jego chłodzenie. Niestety. Jedyne, co możemy zrobić, to próbować się przystosować do nowych warunków i to na przystosowanie powinny iść te bilionowe środki.

Zejdźmy zatem z klimatycznych chmur na ziemię i spróbujmy racjonalnie przystosowywać ludzkość do nowej, cieplejszej i groźniejszej Ziemi. Im szybciej pokonamy bogów i świętych klimatyzmu, tym więcej zrobimy dla żywych ludzi na całym globie.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s