Mamy sensacyjną wiadomość na temat specjalnej akcji przetransportowania do Polski z Wielkiej Brytanii złota, które leżało tam od czasów ostatniej wojny światowej. Sto ton złota wróciło do kraju. Nie wiem tylko, czy mam się śmiać, czy może mam płakać i martwić się o to złoto? No i podstawowe pytanie w tej sytuacji brzmi: gdzie jest reszta naszego złota?

Oficjalne doniesienia medialne mówią o pozostawieniu części złota w „pracy” w zachodnich bankach, ale nie wiemy tak naprawdę, jakie są proporcje złota pozostawionego na Zachodzie do złota sprowadzonego, bo z ostatnich informacji wiemy o sprowadzeniu stu ton i zakupie ponad stu ton złota. Czy sprowadzono tylko część z zakupionego złota? Czy nowo zakupione złoto wcześniej znalazło się w Polsce sukcesywnie dostarczane po zakupie? Nie wiemy. Mamy jedynie propagandową akcję powrotu polskiego złota do kraju.

Kiedy pisowski rząd razem z pisowskim prezesem NBP robi akcję propagandową, to ja już zaczynam myśleć o przyczynach tej akcji i skutkach problemu, który chcą przykryć tą akcją. Idzie kryzys i nie da się dalej twierdzić, że można bezkarnie podporządkowywać się w Polsce ideologii klimatyzmu albo kontynuować niedziałające i błędnie skonstruowane programy demograficzne. Nie da się też wolnymi od handlu niedzielami zapewnić dobrobytu Polakom. Nie da się polskim górnikom zapewnić dochodu ze sprowadzanego masowo węgla z Rosji. Idzie kryzys na całym świecie i dlatego moje podejrzenia co do tego złota są coraz większe.

Po powyższych wątpliwościach i zarzutach napiszę jeszcze tylko, że cieszę się z tego powrotu chociaż stu ton złota. Lepsze sto ton złota w kraju niż dwieście poza granicami kraju.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s