Panika chyba wkrada się w szeregi PiS, bo numer wywinięty przez marszałek Witek tylko paniką daje się wytłumaczyć. Nie rozumiem takich sytuacji, a już tłumaczenie posła Kaczyńskiego, że marszałek postąpiła słusznie i zgodnie z wolą większości w Sejmie, jest kolejnym pokazaniem środkowego palca.  Poseł Kaczyński najlepiej zna wolę większości w Sejmie, po co więc w ogóle głosowania czy nawet posiedzenia Sejmu?

Zamieszanie z niewygodnym głosowaniem pokazało dokładnie, że można spokojnie rozwiązać Sejm i oddać pełnię władzy w ręce posła Kaczyńskiego, który wtedy już bez najmniejszych problemów przeprowadzi każde głosowanie, każde wybory i wszystko będzie należycie uzasadnione. Będzie taniej i sprawniej. Hi, hi, hi … Dziwię się w sumie, że muszę podpowiadać takie rozwiązania „wielkiemu” geniuszowi z Żoliborza.

Poseł Kaczyński udowodnił wiele razy, że gardzi zasadami i regulaminami, ale nigdy nie powie tego wprost, a przede wszystkim nigdy nie działa osobiście wbrew tym zasadom i regulaminom. Poseł Kaczyński starannie dobiera sobie ludzi do łamania zasad i regulaminów. Hi, hi, hi … Ludzie się kompromitują i dają upodlić w zamian za poklepanie po plecach przez „wielkiego” stratega i zaszczyt bycia jego marionetką. Tak. Co może samodzielnie taka marszałek Witek? Co mógł jej poprzednik, marszałek Kuchciński? Kuchciński samodzielnie pobawił się z Ukraińcami i ta samodzielność kosztowała go resztę kariery marszałkowskiej, dlatego Witek okiem nie mrugnie bez zgody naczelnika.

Poseł Kaczyński upodlił w ten właśnie sposób prezydenta Dudę, upodlił premier Szydło i wielu innych polityków od niego zależnych, którzy ślepo wykonywali jego polecenia. Liczba jego upodlonych ofiar ostatnio szybko rośnie i pewnie niedługo nie będzie tak łatwo znaleźć posłowi Kaczyńskiemu ludzi gotowych do poświęceń. Niestety. Pod ręką zostaną mu sami skompromitowani, których głupio jest tak wykorzystywać wielokrotnie, zwłaszcza że dla wybrańców mogą pojawić się zarzuty karne.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s