Wystąpienie premiera Morawieckiego w Sejmie było żenującym zbiorem życzeń i bajek dla politycznych dzieci, które nie maja kontaktu z polską rzeczywistością. Powtarzanie kolejny raz ogólnych haseł w relacji do czterech lat zaniedbań i skupienia się na 500+ jest wyłącznie śmieszne.

Budowanie państwa dobrobytu jest pięknym zamiarem, ale ja też mógłbym powiedzieć, że chcę zapewnić wszystkim Polakom pobyt w niebie. Jako ateista byłbym jednak zupełnie niewiarygodny i podobnie jest z politykiem, który nakładaniem obciążeń na obywateli chce im zapewniać dobrobyt. Komuniści niebo tworzyli już na ziemi, a zatem premier jest blisko jakiejś nowej krainy szczęśliwości.

Śmiech na sali wywołała jeszcze jedna okoliczność po wystąpieniu premiera: analiza wystąpienia premiera dokonana bezbłędnie przez Adriana Zandberga z lewicy. Atak lewicy na premiera co prawda mnie uspokoił w kwestii budowy państwa komunistycznego, ale uświadomił mi skalę oszustwa tej władzy. Niestety, świadomość na temat „montowni dla Europy” i „rezerwuaru taniej siły roboczej dla Europy” jest bardzo przykra dla Polaka – zwłaszcza jest przykra dla Polaka na emigracji. Morawiecki nie zrobił nic dla zabezpieczenia Polaków w relacjach z zachodnimi koncernami w Polsce, a nawet dalej dotuje montownie samochodów budowane w Polsce i akceptuje wyprowadzanie pieniędzy z Polski przez zachodnie korporacje, które nie podlegają tak ścisłym kontrolom skarbowym, jakim podlegają choćby polscy sprzedawcy na targowiskach. Ten właśnie cyrk Morawiecki nazywa państwem dobrobytu.

Dobre było też wystąpienie posła Brauna, który porównał dość trafnie PiS do Sanacji. Niektórzy w PiS cieszyli się z tego porównania, co po prostu wprowadza w dyskusję kolejny element kabaretowy na wzór: świni pluj, a świnia powie, że deszcz pada.

Zabrakło mi przy okazji wystąpienia premiera tylko wspomnień o zapierdalaniu za miskę ryżu i o służbowych bankach, co szczególnie aktualne jest wobec osoby nowego ministra finansów. A może coś przegapiłem? Drobiazg! Pamiętamy, że WSI są wiecznie żywe.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s