Tak zwana ustawa o „trzydziestokrotności” jest prawdopodobnie rzucona na wabia dla wyborców, którzy jeszcze nie są przekonani do prezydenta Dudy. Duda zawetuje ustawę i okaże się zbawcą prawicy oraz centrum. Lewicowy elektorat stał się chyba marginesem albo niewielkim, piętnastoprocentowym fragmentem, dlatego o nim już nikt nie myśli w nadchodzących wyborach.

Gdyby tak zredukować zatrudnienie w ZUS o pięćdziesiąt procent? Byłby czysty zysk. Spróbuję to policzyć z takich prostych danych. Dwadzieścia tysięcy ludzi na bruk, dwa i pół tysiąca wynagrodzenia miesięcznego z kosztami to trzy tysiące oszczędności, przy tym duża redukcja lokali i mamy zaoszczędzony miliard rocznie. Mało?! Wystarczy zreorganizować pracę tego zjadacza polskich pieniędzy. Natychmiast na rynku pracy pojawi się dużo rąk i zastąpi niezbędnych Ukraińców. Czysty zysk! Składki i przyszłe emerytury zostaną w Polsce. Kogo jednak interesuje w tej skali drobny miliard złotych? „Znajomi królika” na prowincji muszą przecież z czegoś żyć.

Nie wydaje mi się też, że człowiek zarabiający przykładowo sto tysięcy złotych miesięcznie jest bardzo zainteresowany wysokością swojej emerytury. W obecnej, szerokiej gamie instrumentów finansowych emerytura sama w sobie jest jakimś średniowiecznym przeżytkiem, który do tego opiera się na fałszywych podstawach wiecznego przyrostu demograficznego i wiecznej hossy biznesowej. Zejdźmy na ziemię zatem, bo spadając znowu źle skończymy totalnym kryzysem.

Gigantyczne oszustwo ze stworzeniem i rozwiązaniem OFE powinno ostatecznie nauczyć Polaków tego, że żadnej władzy się nie ufa. Jedni ukradli więcej albo drudzy ukradli więcej, ale kradli wszyscy. Niestety. ZUS też żywi wszystkich „znajomych królika”, jak i „służbowe” lub państwowe banki żywią wszystkich istotnych „misiów”. Chodzi tylko o kasę Polaków, która wyjeżdża gdzieś daleko do rajów podatkowych, bo w Polsce nie jest bezpiecznie – tak wielu oszustów grasuje bezkarnie. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s