PiS zgłosiło troje kandydatów na sędziów do Trybunału Konstytucyjnego i po zmianie Sejmu zmieniło jedną panią kandydatkę. Dlaczego? Uwikłanie tej pani w polityczne i biznesowe rozgrywki w IIIRP przebija rozmachem większość ujawnionych „znajomych królika” w PiS, a przeszłość jej męża wraz z towarzyskimi powiązaniami rodziny prowadzi już bezpośrednio do WSI.

Wydawało mi się jeszcze niedawno, że pani Chojna-Duch jest częścią układu PiS z SLD, ale układ kwitnie w Sejmie, a tej pani w nim już nie ma. Nie wiem, ale jak to w służbach radzieckich bywa, trudno jest powiedzieć z bezpiecznej odległości, co w szambie syczy. Pani profesor zaskoczona przez dziennikarzy sama nie wiedziała, że nie jest już kandydatką. No cóż! W PiS nikt nie przejmuje się dobrymi obyczajami, a pani profesor spełniła już swoją rolę donosiciela w komisji sejmowej i nie jest do niczego potrzebna. Myślę, że pani profesor nie doceniła „dobrej zmiany” w polskiej polityce i jej wpływu na jakiekolwiek nieformalne ustalenia lub obietnice.

Na tę powyższą naprawę błędu na pewno wpłynęła sprawa z Konstancina, na której wyżej wymieniona wraz z małżonkiem zarobiła kilka groszy. Na czym? Na graniu w golfa z prezydentem Kwaśniewskim. Hi, hi, hi … Tak. A pies biznesu pogrzebany był w polu golfowym, które odkupiono za niewielką część jego wartości od państwowej uczelni. Zainteresowanych odsyłam do Redaktora Pińskiego i jego artykułu „Ostatni dołek” we „Wprost” w 2005 roku.

Jak tu nie twierdzić, że Polską rządzi od trzydziestu lat jedna, wielka rodzina magdalenkowa? W rodzinie są kłótnie, ale zawsze rodzina, to jest rodzina. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s