Niektórzy fascynują się wczorajszymi wystąpieniami w Sejmie czy Senacie, jakby to wszystko miało jakieś duże znaczenie dla Polski albo Polaków. Podobnie jest z wyborami marszałków, chociaż wybór marszałka Senatu ma wymowę symboliczną. Symbole jednak zeszły na bardzo daleki plan w czasach, kiedy moralność została sprowadzona do … odbytu i jego praw.

PiS wprowadza Polskę w fazę głębokiej i szkodliwej dla Polaków integracji europejskiej, która zgodnie z planem zakończy się końcem państwa polskiego. Za drobne pieniądze politycy wywodzący się z układu magdalenkowego oddali do dyspozycji Europy przemysł, rynek i finanse w Polsce, a teraz próbują jeszcze za nieco większe pieniądze robić reprywatyzację i zabezpieczenie roszczeń pożydowskich, żeby resztki zasobów materialnych Polski przeszło w ręce obcych właścicieli, dla których Polacy będą jedynie siłą roboczą. Za drobne pieniądze niszczone są zasoby, na których można budować dobrobyt społeczeństwa, a stosunkowo niewielkie środki pochodzące z tego marnotrawione są na dziwne i bezcelowe programy społeczne. Za drobne pieniądze Polacy muszą wyjeżdżać „na roboty” do Europy, żeby godnie żyć, bo w Polsce żaden z polityków nie dba o prawa pracujących obywateli.

Gry parlamentarne o nic mają przysłonić międzynarodowe gry o kasę. Czy zatrzymanie pieca w Nowej Hucie jest mniej ważne od pierwszego posiedzenia parlamentu i wyborów kolejnych nierobów do kolejnych zaszczytów? Czy związki zawodowe są klubami modlitewnymi w Polsce? Czy pakiet klimatyczny jest już „świętą księgą”? Mam nadzieję, że Polacy obudzą się wkrótce i wyrównają zaszczyty przy bruku, a surowy klimat polskich ulic uzdrowi stosunki społeczne, jak już wiele razy uzdrawiał.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s