Podziwiam Żydów za przekonanie, że są narodem wybranym przez Boga. Podziwiam ich za to, że konsekwentnie głoszą ten pogląd przez kilka tysięcy lat. Podziwiam ich za taki upór w świecie, gdzie powszechnie znane poglądy o równości ludzi wobec prawa weszły praktycznie w systemy prawne większości państw na globie. Podziwiam zatem Żydów za … szczyty ciemnogrodu sięgające do chmur.

Założenia religii żydowskiej są podobne od wielu lat i opierają się na prostych regułach, które miały uporządkować życie plemienia nomadów. Różne zbiegi okoliczności na przestrzeni tysięcy lat spowodowały, że potomkowie tego plemienia zaczęli wpływać na losy miliardów ludzi. To jest fenomen naprawdę godny podziwu. Jak można zamieszać w głowach ludzkich, że ludzie wierzą w Boga Żydów i nawet w jego ziemskie wcielenie w Żyda i nawet wcielenie poczęte w dziewicy? Można. Sam wierzyłem dość długo i wiem, że można przyjąć taką wiarę z dobrodziejstwem inwentarza po przodkach.

Obecna sytuacja Żydów jest bardzo ciekawa i też autentycznie ich podziwiam za ich bezczelność w dochodzeniu do pieniędzy, które w żaden sposób im się nie należą. Izrael jest faszystowskim i bardzo kosztownym państwem, które nie przetrwa bez finansowej pomocy z zewnątrz, mimo PKB na poziomie połowy polskiego PKB. Dotacje z USA już nie wystarczą i dlatego pojawiają się coraz ciekawsze, oficjalne wystąpienia z roszczeniami do Polski. Ostatnie słowa izraelskiego ambasadora na temat dogadania się z Izraelem po prostu są godne podziwu. No właśnie. Porównania do PKB w zaistniałej sytuacji są dobre, bo roszczenia żydowskie wobec Polski oscylują wokół kwoty bliskiej PKB Izraela.

Podziwiam Żydów za wyobraźnię, ale ta wyobraźnia zaprowadziła ich już nie raz na granicę biologicznego przetrwania.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s